FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 10 Eylül 2019 1107 Görüntüleme

402 Bin Öğrenciyle 402 Bin Ağaç

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “İlköğretim Haftasında Geleceğimiz için 402 Bin Öğrencimizle, 402 Bin Ağaç Dikiyoruz” kampanyası başlattı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte Mersin’de düzenlenen ağaç dikimine, Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve İl Protokolü katıldı.
Ağaç dikimi öncesi konuşan Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Bu yaz hepimiz, ciğerlerimiz olan ormanlarımızın yanarak yok oluşuna büyük bir üzüntüyle tanık olduk. Bu yangınlar bildiğiniz üzere sadece yeşilimizi değil, onun yuvası olduğu orman canlılarını da yok etti. Gözümüzün önünde yok olan bu doğa varlıkları, onların bizim için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ‘un da belirttiği üzere bu değerlerimizin kıymetini, onlar yok olmadan önce bilmek ve öğretmek, vizyonumuzun önemli bir parçasıdır” dedi.
Müdürlüklerine bağlı okullarda, içinde bulunulan hafta boyunca, 402 bin öğrenciyle 402 bin fidan dikimi gerçekleştirme hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Koca, “Bu faaliyetimizin ilk ayağını bugün burada, siz sevgili öğrencilerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin doğayı ve ona ait tüm varlıkları severek koruması için gereken bilinci oluşturmak adına üstümüze düşeni yapmaya da her zaman hazır olacağız” şeklinde konuştu.
Koca, “Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz; sizlerin aklıselim, kalbi selim ve zevkiselim sahibi bireyler olarak yetişmenizdir. Buraya bizimle okullarımızın heyecanını paylaşmaya gelen sayın misafirlerimize çok teşekkür ediyor, sevgili çocuklarımın gözlerinizden öpüyor; başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi diliyorum” diyerek sözlerini bitirdi.
Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirildi.

İlginizi çekebilir

GAGAVUZLAR / 2

GAGAVUZLAR / 2

Tema Tasarım | Osgaka.com