FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Spor 1 Mayıs 2019 1911 Görüntüleme

5. TOUR OF MERSİN’ HEYECANI SONA ERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu dördüncü gün yarışlarıyla sona erdi. Turun sonunda 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun Tüm Etaplar Genel Klasman Birincisi 12 saat 45 dakika ile Almanya’nın Bike AID takımından Peter Koning olarak sarı mayonun sahibi oldu.
Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun işbirliğinde gerçekleştirilen 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu 4. Etap Yarışları tamamlandı. Yarışmacılar dört gün boyunca dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti ve toplam 500,6 km pedal çevirdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda start alan ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona eren 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun dördüncü gününe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Akdeniz Belediyesi Başkan Vekili Zafer Şahin Özturhan ve çok sayıda Mersinli katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda Başkan Seçer’in bayrağı kaldırması ile start alan yarış, İsmet İnönü Bulvarı, Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi, Karaisalı, Çavak, Mersin Stadyumu boyunca devam etti. Erdemli Otoyolu, D-400 Antalya Yolu, Çeşmeli istikametinde pedal çeviren yarışmacılar, Mersin Stadyumu, Adnan Menderes Bulvarı, Göçmen Kavşağı ile Meteoroloji Kavşağı arasında 10 tur attıktan sonra yarış Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sonlandı.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışın dördüncü ve son etabında, 4. Etap Genel Klasman’da Rusya’nın Marathon Tula takımından Maksim Piskunov birinci, Almanya’nın Bike AID takımından Aaron Grosser, ikinci ve Kazakistan Milli Takımı’ndan Roman Vassilenkov ise üçüncü oldu.
Tour Of Mersin 2019 Tüm Etaplar kapsamında Tüm Etaplar Sprint birincisi Almanya’nın Rad Team Herrmann takımından Florian Obersteiner oldu ve 45 puan ile Turkuaz Mayo’nun sahibi oldu.
Tüm Etaplar Tırmanış birincisi olarak Turuncu Mayo’nun sahibi olan sporcu 16 puan ile Salcano Sakarya BB takımından Mustafa Sayar oldu.
Tüm Etaplar Genel Klasman birincisi ise Almanya’nın Bike AID takımından Peter Koning oldu ve 12 saat 45 dakikalık derecesi ile sarı mayoyu rakiplerine kaptırmadı.

1.Tour Of Mersin’in Tüm Etaplar Klasman Takım birinci olan takım ise 38 saat 27 dakika 45 saniyelik derecesi ile Belarus’tan Minsk Cycling Team oldu.
Dereceye giren sporculara ödülleri Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından verilirken, sporcular zorlu turu geride bırakmış oldu.

Başkan Seçer: “Bu etkinliklerin sayısını artırma zorunluluğumuz var”

Sporculara ödüllerini takdim eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaptığı konuşmada “Yarış güzel, Mersin güzel, siz güzelsiniz, her şey güzel. Güzellikler sizlere değer katıyor, biz de onlara sahip çıkmak zorundayız. Gerçekten muazzam bir şehirde yaşıyoruz. Bunun kıymetini hep beraber bileceğiz. Bu kente yakışır, bu kentin layık olduğu hizmetleri vermek durumundayız. Bu tip etkinlikleri önemsiyoruz. Tour Of Mersin 5. kez yapılıyor ve dünyanın en önemli etkinlikleri arasına girmeye aday. Mersin’in tanıtımı açısından son derece önemli. Mersin birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu hinterlant içerisinde tarihi yerleri dünyaya göstermek, tanıtmak açısından bu etkinliklerin sayısını artırma zorunluluğumuz var” dedi.

HALK YARIŞI TOUR OF MERSİN’E RENK KATTI

Başkan Seçer “Vatandaşların etkinliklere dâhil olması ve sahiplenmesi son derece önemli”

Başkan Seçer, Mersin’de yapılan etkinliklere toplumun her kesiminden katılımın olması gerektiğini ve yapılan etkinliklerin kente sosyal huzur ve beraberlik duygusu aşılayacağını ifade ederek “Vatandaşların bu tip etkinliklere dâhil olması, sahiplenmesi son derece önemli. Çünkü Mersin’in her noktasından halkın buraya gelmesi lazım. Zengini, fakiri, yaşlısı, genci, dezavantajlı grupları, herkesi burada kaynaştırmamız lazım. İşte bu tip etkinlikler bizim sosyal huzurumuza, birliğimize, beraberliğimize de olumlu katkılar yapacak. Bizim Mersin’e dünyanın her tarafından şu ya da bu sebeple insanları getirmemiz lazım. Mersin’in hem sosyal, hem ekonomik, hem kültürel yapısına, hem de huzuruna, barışına katkı sunmak istiyorsak Mersin’i Türkiye’nin değil, bölgenin değil, dünyanın etkinliklerinin ve şenliklerinin yapıldığı güzel bir belde haline getirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Halk yarışı Tour Of Mersin’e renk kattı

Bu yıl Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun 4. Etap sonunda yapılan halk turu etkinliği, Tour Of Mersin’in heyecanına heyecan kattı. Başkan Seçer de halk turunda Mersinli hemşehrileri ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bisiklet sürdü.
Tüm vatandaşların ücretsiz olarak katılabildiği etkinlikte yaş sınırı olmadan 7’den 70’e herkes katılım gösterip Adnan Menderes Bulvarı boyunca pedal çevirdi. Halk turu etkinliğinde toplam 350 kişi bisiklet sürdü ve etkinlik sonunda yapılan çekiliş ile vatandaşlara çeşitli hediyeler verildi. Bu sayede Mersin halkı da gerçekleştirilen uluslararası etkinliğin değerli birer parçası oldu.

Tüm Mersin bu coşkuya ortak oldu

25-28 Nisan tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu son erdi. Mersin’in 13 ilçesinin de parkurlarda yer aldığı turda yüzlerce sporcu Mersin’i pedalladı. Anamur’dan start alana yarış 4 gün boyunca devam etti ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona erdi. Toplam 500,6 kilometre süren Tour Of Mersin boyunca Tarsus’tan Anamur’a tüm Mersinliler bu coşkuya ortak olurken, ellerinde Türk Bayrakları ile sporculara destek verdiler.

Tour Of Mersin Fuarı eğlencenin adresi oldu

Ayrıca Tour Of Mersin kapsamında bu yıl ilk kez bir fuar düzenlendi. Cumartesi ve pazarı kapsayan fuar ile Mersin halkı sporun birleştirici gücü etrafında buluştu. Fuar kapsamında halk oyunları, dans toplulukları ve çeşitli gösteriler de düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı halkla buluşurken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da konser verdi. Fuarda en çok dikkat çeken etkinliklerinden biri de VR Mersin standı olurken, VR Mersin ile katılımcılar, oturdukları koltuktan Mersin’in eşsiz güzelliklerini keşfetme fırsatı buldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com