logo ms
Ana Sayfa Haber 5 Şubat 2020 578 Görüntüleme

Denetlenmeyen Bacalar Zehir Saçıyor

Mut’ta nefes almayı zorlaştıran kömür dumanı, vatandaşın tepkisini çekiyor.
Mut merkezde binaların bacasından, nefes almayı zorlaştıran kömür dumanı çıkması vatandaşın tepkisine sebep oldu. Kaçak kömür kullanılması, kalorifer kazanı yakma kurallarına uyulmaması ve özellikle mutlaka olması gereken baca filtrelerinin olmaması veya yenilenmemesi gibi sebeplerle artan hava kirliliği, yaşamı olumsuz etkiliyor.
Adeta nefes almakta zorlanan Mut halkı, doğalgazın artık ilçeye gelmesini istiyor. “Doğal gaz için söz verenler nerede?” diyen ilçe halkı, “Seçimden seçime dile getirenler nerede? Bu vatandaş kandırılmaktan bıktı” dediler. Yurttaş, yetkililerden düzenli denetim yapılmasını da bekliyor.
Nefes almakta zorluk çektiklerini söyleyen bir vatandaş, “Mut’un bacaların çoğunda filtre yok. Bu yüzden korkunç bir duman çıkıyor. Her binanın üstünde kocaman bacalar var ancak bunların dumanlarını azaltacak hiçbir sistem yok. Şehirde o kadar duman var ki nefes almak mümkün değil” dedi.
Yurttaşlar, yetkililerin yeterli kontrol yapmadığını, bu sebeple havanın belirli saatlerde solunamayacak hale geldiğini söylüyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com