logo ms
Ana Sayfa Haber 5 Şubat 2020 827 Görüntüleme

ELVAN’DAN YERKÖPRÜ ZİYARETİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mut Yerköprü Şelalesi’nde incelemelerde bulundu.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, beraberinde Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmaz ile Mut Yerköprü Şelalesi’nde incelemelerde bulundu. Ziyarette, Mut Kaymakamı Muammer Köken, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Ak Parti Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş Kır, Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı Mustafa Keskin, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşlarından temsilciler, daire amirleri ve vatandaşlar da yer aldı.
Yeerköprü Şelalesindeki incelemelerin ardından Gezende Barajı ve Hidroelektrik Santralini ziyaret eden Elvan ve beraberindekiler, burada sivil toplum kuruluşları ve üreticilerin sorunlarını dinledi.
2019 yılında Mersin’deki ulaşım projeleri için 800 milyon liraya yakın bütçe kullanıldığını kaydeden Elvan, bunun büyük bir bölümünün Akdeniz Sahil Yolu ile Mut- Silifke yoluna harcandığını söyledi. Konuşmasında, yapımı devam eden Mut-Silifke yoluna da değinen Elvan, 1.5 yıl önce başlayan çalışmaların çok hızlı ilerlediğini vurgulayarak, “Şu anda 2 tünelimiz bitti. Betonlama ve trafiğe bağlanma çalışmaları kaldı. Bir tünelde çalışma sürüyor. Buradaki 2 tünel ve Akdeniz Sahil Yolundaki 5 tünelle inşallah 7 tüneli açmayı istiyoruz” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

Tema Tasarım | Osgaka.com