logo ms
Ana Sayfa Haber 26 Şubat 2020 499 Görüntüleme

ARI’DAN MUTÇA SÖZLÜK MÜJDESİ

Mutilcemiz.Net internet sayfasının sahibi ve kurucusu, gazetemizin yazarlarından Sosyal Pedagog İbrahim Arı, “Mutça Sözlük” hazırlığı içinde olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.
İbrahim Arı sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, “Dostlar! Uzun zaman önce başladığım ve ‘Annemin Çıkınından’ başlığı altında paylaştığım Mutça sözcükler ve tümceler doğrultusunda bir ‘Mutça Sözlük’ hazırlığı içerisindeyim, epey de yol aldım, bilmenizi istedim” dedi.
“Mutça Sözlük” hazırlığı konusunda görüşlerini sorduğumuz İbrahim Arı, “Sözcükler yalnızca sözcük değildir. Sözcükler ağzımızdan çıkmadan önce beynimizde, daha sonra da ağzımızdan telaffuz ettiğimiz andan itibaren yaşamımızda, boy gösterir, canlanır, vücut bulur, anlam kazanır. Bize bak, ‘Ben buradayım!’ der. Sonra o sözcükler bilgi dağarcığımızdaki an’larda, olaylarda ve insan ilişkilerimizde bize olumlu olumsuz çağrışımlarda bulunur. O anlamda sözcüklerimizi korumamız, yaşatmamız gerekiyor. Amacım; Mut’ta konuşulan sözcükleri gelecek kuşaklara aktarmak ve unutturmamak. Ayrıca bugün Uluslararası Anadil Günü” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com