logo ms
Ana Sayfa Haber 4 Ağustos 2020 60 Görüntüleme

GÜNDEM KAÇIŞ RAMPASI

Geçtiğimiz hafta Mut’un Zeytinlik Mevkiinde asker sevkiyatı yapan otobüsün freninin patlaması sonucu meydana gelen ve 4 askerin şehit olduğu, 2 şoförün yaşamını yitirdiği yüreğimizi dağlayan kazanın ardından, Mut ile Sertavul Yaylası arasındaki karayoluna kaçış rampası yapılması istekleri yeniden gündeme oturdu. Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası ve yurttaşlar, daha önce bir çok kez ölümlü ve yaralanmalı kazaların yaşandığı karayoluna kaçış rampası yapılmasını yeniden gündeme getirdi.
4 askerimizin şehit olduğu, 2 şoförün yaşamını yitirdiği kazanın yaşandığı, Sertavul Yaylası ile Mut arasındaki dik rampaların ve virajların olduğu karayolunda kamyon ve ağır tonajlı araçların frenlerinin boşalması üzerine daha önce de bir çok kez ölümlü ve yaralanmalı kazalar yaşanmış, halk arasında da bölgeye ölüm virajı denilmişti. Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası Mustafa Evren, yaptığı açıklamayla, “Bu kaçıncı kaza, bu kaçıncı can kaybı ve daha kaç vatandaşımızı bu yolda kaybedeceğiz?” tepkisini göstererek, daha önce de gündeme getirdikleri kaçış rampasının yapılmasını istedi. Yurttaşlar da sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla, güzergaha bir an önce kaçış rampasının yapılması gerektiğini dile getirdiler.

DAHA FAZLA CAN KAYBI OLMADAN KAÇIŞ RAMPASI YAPILSIN!

Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, konuyla ilgili daha önce Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürlüğü’yle yapılan yazışmaları yayımladı.

Oda Başkanı Mustafa Evren imzasıyla yapılan paylaşımda, şu açıklamada bulunuldu: “İlçemize bağlı Burunköy Mahallesi (Zeytinlik Mevkii), Mut-Karaman karayolunda yine feci bir kaza meydana geldi. Askeri personel taşıyan sivil otobüs Milli Savunma Bakanımızın da belirttiği üzere otobüsün fren sisteminin devreden çıkması sonucu meydana gelmiştir. Kazada 2 sivil Şoför ve 4 askerimiz şehit olmuştur. Ağır yaralı 10 askerimiz Mut Devlet Hastanesi ve çevre illerdeki hastanelerimize sevk edilmiş ve tedavileri devam etmektedir. Kazanın Meydana geldiği bu güzergahta toplamda 3 adet kaçış Rampası yeri keşfini Karayolları 5. Bölge Müdürlüğümüzle beraber yapalı uzun bir süre geçmesine rağmen maalesef henüz yapılamadı. Bu kaçıncı kaza, bu kaçıncı can kaybı ve daha kaç vatandaşımızı bu yolda kaybedeceğiz. Sorumlu olan Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürlüğüne 15/10/2015 de yazdığımız yazı ve yazıya verilen cevap bu şekildedir. Yetkililerden temennimiz daha fazla can ve mal kaybı olmadan Kaçış Rampasının bir an önce yapımına başlanılmasıdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

Tema Tasarım | Osgaka.com