logo ms
Ana Sayfa Haber 15 Eylül 2020 33 Görüntüleme

CHP 97 YAŞINDA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 97. Yıldönümünü kutluyor. Kutlamalar kapsamında, CHP Mut İlçe Örgütü partilerinin 97. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk koydu.
CHP Mut İlçe Örgütünün Hükümet Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtında düzenlediği törene; İlçe Başkanı Hayati Bağçalı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı. Programda, Atatürk Anıtına çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“CHP, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMİNATIDIR”

Törenin ardından burada bir konuşma yapan CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı, Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır; birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ sözlerini anımsatarak, “Bu sözler Cumhuriyet Halk Partisi’nin kökleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı anlamına gelmektedir. CHP demek milli mücadeledir. Bağımsızlıktır, bilim ve eğitim reformudur. Kadın erkek eşitliğidir. Demokrasidir, sosyal adalettir” dedi.

“ATATÜRK’E MİNNET BORÇLUYUZ”

Aynı azim ve kararlılıkla, özgürlük için, demokrasi için hak ihlallerine karşı durmak için el ele, omuz omuza mücadeleye devam edeceklerini kaydeden Bağçalı, şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, diyen herkesin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bugün özellikle, Elhamdülillah Müslümanım, diyenlerin daha çok minnet borcu olduğuna inanıyorum. Çünkü camilerimizden ezan sesi dinmiyorsa, bugün özgürce yaşayabiliyorsak, Kurtuluş Savaşı sonunda Cumhuriyetin ilan edilmesi ve bu savaşı kazanan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.”
9 Eylül 1922’de kurulan, kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP’nin 97. Yılını kutlayan İlçe Başkanı Bağçalı, daha nice 97 yıllar dileyerek sözlerini tamamladı.

İlginizi çekebilir

KAYHAN İSTİFA ETTİ

KAYHAN İSTİFA ETTİ

Tema Tasarım | Osgaka.com