logo ms
Ana Sayfa Haber 15 Eylül 2020 39 Görüntüleme

Pandemide Mut’a 10,5 Milyon Yardım

PANDEMİ DÖNEMİNDE YURTTAŞA DEVLET ELİ

Mut Kaymakamlığı, pandemi sürecinde Mut’ta, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 9 bin 964 haneye, toplam 10 milyon 493 bin TL nakdi yardımda bulunulduğunu bildirdi.
Mut Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Mut Kaymakamlığı pandemi sürecinde oluşan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla çeşitli destekler sağladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2020 yılı Mart ayından itibaren yaşanan pandemi sürecinde; işsiz kalan, berber kuaför lokanta vb. gibi işyerleri kapanan, temizlikçilik-bakıcılık gibi günübirlik işlerde çalışırken gelir elde edemez duruma düşen veya her ne sebeple olursa olsun gelirleri temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar azalan hanelerimize toplamda 10 milyon civarı yardım yapmıştır. Devletimiz tarafından pandemi döneminde Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi, Bizbize Yeteriz Türkiyem yardım programları kapsamında vatandaşların taleplerine cevap vermek adına Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memurları gece gündüz mesai yaparak vatandaşların taleplerini sonuçlandırdı. Pandemi sürecinde, Mut Kaymakamlığı 9 bin 964 haneye toplam 10 milyon 493 bin TL nakdi yardımda bulundu” denildi.
Devletin tüm imkanlarıyla daima yurttaşların yanında olduğunu bildiren Mut Kaymakamı Muammer Köken; yurttaşların maske kullanımı ve sosyal mesafe konularında yeteri özen yükümlülüğünü yerine getirmesinin, milletçe bu süreci daha kolay atlatmamıza vesile olacağını söyledi.

Tema Tasarım | Osgaka.com