logo ms
Ana Sayfa Haber 29 Eylül 2020 29 Görüntüleme

Mut Üreticileri Kooperatifine Zeytin Boylama Makinesi

“Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi” kapsamında küçükbaş hayvan dağıtımlarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce, Mut’ta düzenlenen törende, üreticilerin kullanması amacıyla Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne bir adet zeytin boylama makinesi hediye edildi. Başkan Seçer, bugüne kadar Mut’a yaptıkları fide, fidan ve alet ekipman desteklerinden bahsederken, Ekim ayının ilk haftasında kooperatiflere üreticilerin kullanımı için süt soğutma tankları teslim edeceklerini belirtti.

“Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi” kapsamında küçükbaş hayvan dağıtımlarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mut’ta düzenlenen dağıtım töreninde Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne bir adet zeytin boylama makinesi hediye etti.
Karacaoğlan Çınaraltı Parkında düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu yıl yapılan 60 kilometrelik sulama borusu dağıtımlarını da Mut’ta başlattıklarını ve 15 bin 600 metre sulama borusu dağıtımı yaptıklarını belirtti.

KOOPERATİFLERE SÜT TANKI

Yılsonuna kadar ilçeye yapılacak olan hizmetlerden de bahseden Başkan Seçer, şöyle konuştu: “Mut Aydınoğlu Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 1, 3 tonluk olacak. Çamlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 1 adet yine 3 tonluk, Kemenli Karadiken Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 1 adet 5 tonluk. Gülnar Köseçobanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 1 adet 3 tonluk olmak üzere toplamda 4 adet süt soğutma tankı vereceğiz. Tanklar Ekim ayının ilk haftasında kooperatiflerimize teslim edilmiş olacak. Yine Mut ve Gülnar’da % 50 hibeli zeytin fidanı dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Mut Dağpazarı ve Elmapınarı’nda 60 bin adet kantaron, Gülnar’da değişik mahallelerde alıç fidanı dağıtımını da bu yılsonuna kadar önümüzdeki aylar içerisinde gerçekleştirmiş olacağız.”

Tema Tasarım | Osgaka.com