logo ms
Ana Sayfa Haber, Siyaset 13 Ekim 2020 50 Görüntüleme

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA ÜMİT GİLLİ SEÇİLDİ

Ak Parti Mut İlçe Gençlik Kolları, 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. 10 Ekim Cumartesi günü yapılan kongrede; tek aday olarak seçime giren Ümit Gilli bütün delegelerin oyunu alarak Ak Parti Mut Gençlik Kolları Başkanı oldu.
Ziraat Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongreye, Ak Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Işık ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Mut İlçe başkanı Soner Solak ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Mut İlçe Kadın Kolları Başkanı Firdevs Akgül, partililer ve konuklar katıldı.
Kongrede gençlere hitap eden Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, ülkemizin en büyük teminatının gençler olduğunu vurguladı. Ak Parti’nin geleceğinin gençlere emanet olduğunu hatırlatan Solak, yeni seçilecek Yönetim Kuruluna başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.
Kongrede bir konuşma yapan Ak Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Işık ise; ülkemizin kaderinin aynı zamanda Ak Parti’nin bir kaderi haline geldiğini, bu yüzden gençler olarak üzerlerine düşen sorumluluğun çok ağır olduğunu söyledi. Bunun da farkında olduklarını belirten Işık, üzerlerine düşecek bütün vazifeleri en iyi şekilde gerçekleştireceklerini ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. 300 delegenin oy kullandığı seçimde, 298 geçerli oy kullanıldı, 2 oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların tamamını alan Ümit Gilli, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı oldu.
Yapılan seçimlerin ardından açıklamada bulunan, Ak Parti Mut Gençlik Kollarının yeni başkanı Ümit Gilli, 6. Olağan Kongreleri sonucu il ve ilçe yöneticilerinin takdiri ve delegelerin teveccühü ile bu kutsal görevi devir aldığını söyledi.
Ümit Gilli, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sadece Türkiye’de değil, dünyadaki tüm mazlumların ümidi olan ve bu kutlu davada Türkiye’nin Dünyada lider bir ülke olabilmesi için biz gençler olarak 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmak adına tüm enerji ve gücümüzle sorumluluk almak için hazırız.” dedi.
Gilli, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Biz şunu biliyoruz ki ‘gençler arkamızda olduğu sürece biz bu davadan asla vazgeçmeyiz’ diyen bir lidere sahibiz. Böyle bir önderimiz var olduğu sürece inandığım bu yolda gençler olarak Mut için Mersin için Türkiye için hizmet aşkıyla yürüyeceğimize söz veriyorum.”
Ak Parti Mut Genlik Kolları Başkanı Gilli, “Davamız uğrana, partimizin geçmiş dönemlerde gençlik kolları başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği yapmış olan tüm ağabeylerimize, kardeşlerimize ve kongremizi bir düğün bir bayram havasında yaşatan değerli dava arkadaşlarıma çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım” sözleriyle teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com