logo ms
Ana Sayfa Gündem 27 Ekim 2020 64 Görüntüleme

COVİD 19’UN YAŞAMIMIZA ETKİLERİ

Covid 19 dünyada hızla yayılırken yaşamımızda ve yaşam tarzımızda bir çok değişikliğe neden olmuştur.
Sosyal çevremizden, alışveriş alışkanlığımıza, çalışma şeklimize kadar her alanda yeniliklerle karşılaştık ve bu yeniliklere uyum sağlamaya başladık.
İŞLETMELER İÇİN E-TİCARET;
Pandemi sürecinde e-ticaret hızla yaygınlaşmış ve hayatımızın merkezine yerleşmiş durumdadır. İşletmelerimizin de bu olaya tepkime vermeleri uzun sürmedi. Kurumsal altyapısını tamamlayan işletmeler çabuk uyum sağlayarak, ticari hayatlarına ara vermeden devam ettiler.
Alternatif Pazar arayışları e-ticaret üzerinden daha hızlı ve daha az yatırım gerektirdiğinden işletmelerimiz için tasarruf yapma fırsatı da sağlamaktadır.
Pandemi sürecinde online ödeme yöntemleri yaygınlaşarak gelişmiştir. Fiziki paranın virüs taşıyabileceği endişesi ile temassız kartlara ve internet üzerinden alışveriş yaygınlaşmıştır.
İlerleyen dönemlerde dijital paranın yaygınlaşacağı uzmanlar tarafından öngörülmektedir.
Pandeminin hayatımıza bir yenilik getirdiği uygulama ise uzaktan bağlantı yöntemleri ile yapılan toplantı, eğitim, fuar, etkinlik vb. bu uygulamalarda en çok kullanılan uygulama ise zoom’dur.
Zoom uygulamasının artıları ve eksileri vardır ama hayatımıza büyük kolaylık getirdiği aşikardır.
TOBB nezdinde yapılan toplantıların birçoğu zoom üzerinden gerçekleşmiştir. Bizde oda olarak yönetim, meclis ve meslek komitesi toplantılarını zoom üzerinden gerçekleştirmekteyiz.
Pandemi sürecini en iyi şekilde atlatmak dileğiyle..
Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyalım….
Sağlıcakla kalın…

Tema Tasarım | Osgaka.com