logo ms
Ana Sayfa Haber 17 Kasım 2020 34 Görüntüleme

Mut’ta Sigara Yasağı Uygulanacak Yerler

Mut İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı’nın “Koronavirüs Ek Tedbirleri” genelgesinin uygulanmasına yönelik konuları görüşmek üzere yaptığı olağanüstü toplantıda, Mut’ta sigara içme yasağı uygulanacak bölgeleri belirledi.
12 Kasım’da, Kaymakam Muammer Köken’in başkanlığında yapılan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı “Koronavirüs Ek Tedbirleri” konulu Genelgesinin uygulanmasına yönelik konuları görüştü.
Yapılan toplantı sonucunda, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun sigara içme yasağıyla ilgili oybirliğiyle aldığı kararlar şöyle:
“İçişleri Bakanlığının 08.09.2020 tarih ve 14533 sayılı Genelgesi ve buna dayalı olarak yayımlanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 08.09.2020 tarih ve 2020/85 nolu Kararlarımız ile; meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) herhangi istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirilmişti. Ancak özellikle vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabileceği cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğinden bahisle/bahanesiyle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görülmektedir. Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşımaktadır. Bu nedenle maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren ilçemiz genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirilmiştir.”

Sigara içme yasağı getirilen alanlar;

ATATÜRK BULVARI
(Mut Deresi-Halısaha kavşağı arası).

GAZİ MUSTAFA KEMAL BULVARI
(Mut deresi-Ermenek yol ayrımı Aydoğanlar Zeytinyağı Fab.).

CUMHURİYET MEYDANI
İÇ ÇARŞI – DIŞ ÇARŞI.

CUMHURİYET CADDESİ.

İNÖNÜ CADDESİ
(Mut Silifke yolu- Erikci Camii arası).

HÜKÜMET CADDESİ.

GAZİ İLKOKULU CADDESİ.

KARACAOĞLAN CADDESİ
(Shell kavşağı-Mut Deresi köprüsü arası).

PROF. HÜSEYİN GEZER CADDESİ
(İş Bankası-Çınar Koleji kavşağı arası).

Sayılan Yerlerde Kalan Parklar, Banka Şubeleri, PTT Şubeleri.
Semt Pazarları.
Otobüs ve Minibüs Durakları.

İlginizi çekebilir

CHP 97 YAŞINDA

CHP 97 YAŞINDA

Tema Tasarım | Osgaka.com