logo ms
Ana Sayfa Haber 17 Kasım 2020 35 Görüntüleme

Taşhan Üretici Kadınlarına Seminer

Mut Taşhan Kadın Üretici Pazarında bulunan üretici kadınlara yönelik olarak, gönüllü iş insanı Deniz Barış Akbaş tarafından Ambalajlama, Ürün Muhafazası, Ürün Pazarlama ve Müşteri İlişkileri hakkında seminer verildi.
Geçtiğimiz aylarda açılarak üretici kadınların hizmetine sunulan tarihi Taşhan, haftasonları düzenlenen etkinliklerle Mut halkının uğrak yerlerinden biri oldu. Mutlu üretici kadınların yetiştirdiği ürünlerin, el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği, çeşitli kültürel ve sanatsal çalışmalarla toplumsal yaşama hareketlilik kazandıran Taşhan Kadın Üretici Pazarında; bu hafta sonu da çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının katkılarıyla; Taşhan’da stand sahibi üretici kadınlara, Satış Stratejileri ve Ürün Ambalajlama dersleri verildi. Üretici kadınlara yönelik düzenlenen eğitimde, Mersinli gönüllü iş insanı Deniz Barış Akbaş tarafından Ambalajlama, Ürün Muhafazası, Ürün Pazarlama ve Müşteri İlişkileri hakkında iki oturumlu seminer verildi.
Taşhan’da hafta sonunda düzenlenen etkinlikler kapsamında ayrıca; SMA hastası Nisa Nur için kermes düzenlendi. Bir başka etkinlikte ise Mutlu Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Rıza Yılmaz, Celal Yılmaz ve Eylem Eşim ile müzik dinletisi gerçekleştirildi. Taşhan’daki etkinliklere katılım gün geçtikçe daha da artarak devam ediyor.

“TAŞHAN FARK YARATTI”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Taşhan’daki etkinliklerle ilgili olarak, şunları söyledi: “Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Mut Taşhan Kadın Üretici Pazarı şehirde büyük bir fark oluşturdu. Artık kadınların birlikte sosyalleşebileceği, emeklerini ekonomiye katabilecekleri bir mekanları var. Mut içinden ve dışından en fazla kadınlardan destek alıyorlar. Kışlık alışveriş yapmak isteyen kadınlar akın akın Mut’a gidiyor. Obruk peyniri, taze ve kuru incirler, badem, üzüm, salça, zeytin, zeytinyağı; hepsi hepimizin ihtiyaç duyduğu ve artık bu doğallıkta şehirlerde bulamadığımız ürünler.”

“TAŞHAN YAŞAYAN BİR MEKAN”

Mekanın bu sezon üretime açıldığını, ama çok çabuk hem kadınların hayatında hem de ilçe hayatında fark yarattığını kaydeden Dokucu, “Taşhan artık yaşayan, hayat dolu, ilçede hem sosyal hem ekonomik fark yaratan bir mekan” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının katkılarıyla Taşhan’da gerçekleştirilen etkinlikler, halkın da yoğun ilgisini çekiyor ve ilçeye ayrı bir renk katıyor.

İlginizi çekebilir

HURDA OTOBÜSTEN MUCİZE KAFEYE

HURDA OTOBÜSTEN MUCİZE KAFEYE

Tema Tasarım | Osgaka.com