logo ms
Ana Sayfa Haber 17 Kasım 2020 107 Görüntüleme

ÇIDOG YENİDEN DOĞADA

Doğa Gezginleri Çaltılı’ya Yürüdü.

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), Covid-19 salgını nedeniyle uzunca bir süre ara verdiği doğa yürüyüşlerine yeniden başladı. ÇIDOG, salgınla birlikte ilk doğa yürüyüşünü Mut’un Çaltılı Mahallesine gerçekleştirdi.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 104. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren ÇIDOG, Covid-19 salgını nedeniyle uzunca bir süre ara verdiği doğa yürüyüşlerine yeniden başladı. ÇIDOG’un salgın sonrası ilk durağı Mut’un Çaltılı Mahallesi oldu. Hafta sonunda gerçekleştirilen etkinlikte ÇIDOG üyeleri, Çaltılı Mahallesine sonbahar manzaraları eşliğinde yaklaşık 10 km. yürüdü ve burada bulunan göleti ziyaret etti. Salgın tedbirlerine dikkat edilerek gerçekleştirilen doğa yürüyüşüne, 14 doğa gezgini katıldı.
Doğa gezginleri doğa yürüyüşü için Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Anıtı önünde buluştu. Buradan doğa yürüyüşüne başlayan gezginler, mahalle aralarından Asput mevkii güzergahını takip ederek Keleceköy mahallesine, oradan da orman ve bahçe yoluna saparak Çaltılı Mahallesine ulaştı. Sonbaharın muhteşem manzaraları ve renkleri arasında, yaklaşık 8 km’lik yürüyüşün ardından Çaltılı’ya ulaşan doğa gezginleri; burada yanlarında getirdikleri azıklarını yedi. Burada yemeklerini yiyen doğa gezginleri, daha sonra yine yola düştü ve dönüş yolunda yaklaşık 2 km’lik yürüyüşün ardından Çaltılı Göletini ziyaret etti. Gölet ziyaretinin ardından, doğa yürüyüşü sona erdi.
ÇIDOG’un Çaltılı Doğa Yürüyüşüyle ilgili duygularını dile getiren Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul, salgın nedeniyle ara verdikleri doğa yürüyüşlerine yeniden başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Salgın tedbirlerine dikkat ederek, sonbaharın eşsiz güzellikleri arasında doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirten Mustul, “Salgın sonrası sınırlı ilk yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Çok sevdiğimiz doğadan uzunca bir süre ayrı kalmıştık. Yeniden doğayla buluşmanın mutluluğunu yaşadık. En büyük ilacımız doğa” dedi. Mustul, kendilerini güzel bir şekilde karşılayan Çaltılı köylülerine ve doğa yürüyüşü katılımcılarına teşekkürlerini iletti. Nihat Mustul ayrıca, yürüyüşe katılan 2 doğa gezginine kitap hediye etti.
Yürüyüşe katılan doğa gezginleri de, sonbaharın güzellikleri içinde, temiz havada, şehir stresinden uzak çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkür ettiler.
ÇIDOG’un Çaltılı Doğa Yürüyüşüyle ilgili fotoğraflarına, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com