logo ms
Ana Sayfa Haber 5 Ocak 2021 18 Görüntüleme

Korona Testi Bahanesiyle Yaşlı Kadının Altınlarını Çaldılar

Mut’ta Covid-19 testi yapmak için geldiklerini söyleyerek yaşlı kadının evine giren kişiler, yaşlı kadını zor kullanarak etkisiz hale getirdikten sonra ziynet eşyalarını gasp etti. Gasp olayını gerçekleştirdiği ve yardım ettiği iddia edilen 4 şüpheli, Mut İlçe Jandarma JASAT timinin çalışmasıyla yakalandı. Yaşlı kadının komşusu tarafından organize edildiği iddia edilen gasp olayında zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre olay, Mut’un Yapıntı Mahallesinde gerçekleşti. Yapıntı’da ikamet eden ve yalnız yaşayan yaşlı kadının evine, Covid-19 (korona) testi yapmak için geldiklerini söyleyen 2 şüpheli şahıs girdi. Eve giren zanlılar, yaşlı kadını zor kullanarak etkisiz hale getirdikten sonra 3 bilezik ile 1 altın yüzüğü gasp ederek kayıplara karıştı.

OLAYI JASAT ÇÖZDÜ

Olayın Mut İlçe Jandarma Komutanlığına haber verilmesinin ardından Jandarma Suç Araştırma Timince (JASAT), şüphelileri yakalamak amacıyla çalışma başlatıldı. JASAT ekiplerince olay mahallinde yapılan incelmede; 2 şüphelinin mağdurun evine yaya olarak bahçe ve araziden yürüyerek geldikleri, bahçe ve arazide şüphelilere ait ayak izlerinin bulunduğu tespit edildi. Şüphelilerin mağdura Covid-19 testi yapmak için geldiklerini beyan ederek, kapıyı açmasını sağladıktan sonra içeri girip, mağduru zorla yere yatırıp elinde ve kolunda takılı bulunan 3 adet bilezik ile 1 adet altın yüzüğün zorla alındığı tespit edildi.

AYAK İZLERİNİ TAKİP ETTİLER

Jandarma ekipleri, yaya olarak kaçan şüphelilerin ayak izlerini takibe aldı. Takip sonucu ekipler, şüphelilerin ilçeye giden yola çıktığını tespit etti. Ayak izlerinin bittiği yol çevresinde olay günü bahçelerde çalışan 18 şahıs tespit edilirken; yapılan görüşmede, bir şahsın bahçeye çalışmaya giderken yol üzerinde yeşil renkli Kartal marka bir aracın park edilmiş vaziyette bekler iken gördüğünü beyanını değerlendirdi. Araştırmayı derinleştiren Jandarma ekipleri, Mut ilçesinde bulunan plaka takip sistemi ve Mobese kamera kayıtlarından yeşil renkli Kartal marka aracın kayıtlarına ulaşmış olup aracın plakasını tespit etti.

OLAYI YAŞLI KADININ KOMŞUSU ORGANİZE ETMİŞ

Plakası tespit edilen aracın ise mağdurun komşusu olan bir şahsa ait olduğu, bu şahsında yağma olayı sonrasında Jandarmaya olayı bildiren ihbarcı şahıs olduğu tespit edildi. Mobese kamera kayıtlarında araç sahibi şahsın olay sonrasında aracı ile ilçeye giriş yaptığı, aracını park ettikten sonra araçtan araç sahibi hariç 3 şahsın daha araçtan indiği tespit edildi. Jandarma ekipleri, elde ettiği deliller sonucunda başlattığı operasyon ile araç sahibi şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

İTİRAF GELDİ

Yakalanan şüpheli suçlamayı önce reddederken, sonrasında suçunu itiraf etti. Şüpheli yağma olayını arkadaşı olan bir şahsın planladığını, olayı arkadaşı ve tanımadığı iki şahıs olmak üzere toplam 4 kişi ile gerçekleştirdiklerini beyan etti. Şüphelinin beyanı sonucunda olaya karışan 3 şüpheli şahısda yakalanarak gözaltına alındı.

BİLEZİKLERİ TOPRAĞA GÖMMÜŞLER

Şüphelilerin yer göstermesi ile arazide toprağa gömülü vaziyette 2 adet altın bilezik bulundu ve olay mağduru yaşlı kadına teslim edildi.
Yakalanan 4 şüpheli şahıs, nitelikli yağma suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com