FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Mart 2022 315 Görüntüleme

ADD GKY Üyesi Çınar: “Düsturumuz; Kemalizm’in namus sesini, bir sis çanı gibi ülkemizin semalarına asmak!”

ADD Mut Şubesi’ni ziyaret eden ADD GKY Üyesi Özgür Çınar: “Düsturumuz; Kemalizm’in namus sesini, bir sis çanı gibi ülkemizin semalarına asmak!”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Özgür Çınar ile ADD Erdemli Şube Başkanı Haluk Gülle; geçtiğimiz günlerde yaptığı kongreyle yeni yönetimini belirleyen ADD Mut Şubesi’ni  ziyaret etti. Çınar ve Gülle, yeni seçilen ADD Mut Şubesi Başkanı Mehmet Özay ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette, önceki ADD Mut Şubesi Başkanı Osman Susan’da hazır bulundu.

Gerçekleştirdikleri ziyaretle ilgili duygularını paylaşan ADD GYK Üyesi Özgür Çınar, “Yeni seçilen ADD Başkanımız ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretine geldik, Mut Şubeye. Hem tanışmak, hem hayırlamak adına. Sağ olsunlar çok güzel ağırladılar bizi” dedi.

Gerçekleşen ziyarette, ADD’nin çalışmaları ve ülke gündemiyle ilgili sohbetler edildi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. ADD Mut Şubesi Başkanı Mehmet Özay ve yönetimi de, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, konuklarına teşekkür etti.

ADD GYK Üyesi Özgür Çınar ve ADD Erdemli Şube Başkanı Haluk Gülle, ADD Mut Şubesi Başkanı Mehmet Özay ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemiz Mut’un Sesi’ni de ziyaret ederek; Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Gürbüz’le görüştü.

“Düsturumuz, Kemalizm.”

Gazetemizi ziyaretinde açıklamalarda bulunan ADD GYK Üyesi Özgür Çınar, çıkış düsturlarından bahsetti. Çınar, “Sayın Genel Başkanımız Hüsnü Bozkurt’un dediği gibi, ‘Kemalizm’in namus sesini, bir sis çanı gibi ülkemizin semalarına asmak’ için bu yönetime talip olduk. Bunun için de bir çaba sarfediyoruz.” dedi.

“Atatürk’ün 100 yıl önce yaptığı antlaşma, şimdi ülkenin kaderini belirliyor.”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle yeniden gündeme gelen Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne vurgu yapan Çınar, şöyle konuştu: “100 yıl önce imzalanan Montrö Sözleşmesi’ne, 3 ay öncesinde, gerekirse bozarız, diyenler; bugün Montrö Sözleşmesi’ne sarılmış durumdalar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce yaptığı bir antlaşma, 100 yıl sonra bir ülkenin kaderini belirliyor. O yüzden, tüm ülkeyi yeniden Kemalizm yolunda ilerletmek için bir çaba sarfediyoruz. Genel Merkezimizle, şubelerimizle, temsilciliklerimizle bu yolda büyük mücadele içerisindeyiz.”

Ekonomide çözüm yolları açıklayacağız.”

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik duruma da değinen Çınar, kötü bir dönemden geçtiğimizi belirterek, “Hayat pahalılığı çok fazla arttı. Bir an önce tedbirler alınmalı. Bunun için komisyonlar kurup, bir an önce çözüm yolları açıklayacağız Mart itibariyle. Ekonomi, tarım, bilim bu tür komisyonlar kurup, bir an önce sonuç bildirgeleri açıklayarak ülkenin önüne bir çizgi çizmeye çalışacağız.” dedi.

ADD heyetinin gazetemize yaptığı ziyaret, karşılıklı sohbet ve görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com