FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 7 Haziran 2022 294 Görüntüleme

Ahmet Yorgun seçim yarışına memleketi Mut’tan başladı

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) siyaset yapan, sigorta acenteliği sektöründe ticari yaşamını sürdüren, Mersin’de yaşayan Mutlu hemşerimiz Ahmet Yorgun, önümüzdeki seçimler için çalışmalarına şimdiden başladı. Seçim yarışına memleketi Mut’tan başlangıç veren Ahmet Yorgun, CHP’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Yorgun: “Hizmetin yolu siyaset.”

CHP’den 2023 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olmayı istediğini söyleyen Yorgun, “Mut’la ilgili, Mersin’le ilgili, ülkemizle ilgili yapmak istediklerimizi ne kadar iyi şeyler, güzel şeyler söylesek de bunları hayata geçirmenin yolu siyaset” dedi

İlçedeki basın mensuplarıyla bir kafede bir araya gelen Ahmet Yorgun; 30 yıldır CHP içerisinde, Mersin’de demokratik kitle örgütlerinde, Atatürkçü Düşünce Derneği’nde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde ve Cumhuriyetçi tüm oda derneklerde düşüncelerini aktarmaya çalıştığını, oralarda düşünceleriyle, duruşuyla katkı sağlamaya çalıştığını, Atatürkçü aydınlanmanın ülkenin her yerinde olması için bugüne kadar çaba sarf ettiğini söyledi.

“Önümüzdeki seçimlerde CHP’den aday olmak istiyorum.”

Geçmişte CHP’de yaptığı çalışmalar, milletvekili aday adayı olduğu dönemdeki süreçle ilgili ve bilgiler veren Yorgun sözlerini şöyle sürdürdü: “Kitle örgütlerinde alınan görevler ancak ve ancak siyasetçilere, siyasi örgütlere baskı yaparak olabiliyor. Ama sorunları çözmenin yolu demokrasilerde tabii ki partiler kanalıyla iktidara gelmektir. Bunun için de tabii ki seçilmiş noktasında olmak lazım. Bir partiden aday olmak lazım. Adaylık konusunda ilk deneyimimi ben 1999 seçimlerinde CHP’nin adayı oldum. Ön seçimi kazanmıştım. Aday oldum. Yani o günden bu yana aktif politikanın içindeyim diyebilirim. CHP o zaman baraja takılmıştı. Dolayısıyla mecliste olma şansımız yoktu. Daha sonrasında da birkaç kez deneyimim oldu. Daha doğrusu girişimim oldu. Her an partide siyasetin içinde olmama rağmen, ancak başarılı olamadık. Yani aday olma noktasında olamadık. Çoğu zaman da atama oldu. O konuda başarılı olamadık. ‘Şimdi ne yapmak istiyorsunuz?’ diye sorarsanız, şu anda yapmak istediğim, tabii önümüzdeki ilk genel seçimde, en geç önümüzdeki Haziran ayında olması muhtemel bana göre daha önce olacağını varsayıyorum. O seçimlerde Cumhuriyet Halk Partimizin adayı olmak istiyorum. Onun için çaba sarf ediyorum. Bir Mutlu insan olarak 40-50 yıldır da bu tür sorunlarını bilen bunun için çaba sarf eden bir seçilmiş arkadaşımızı da meclise gönderemediğimizi biliyoruz. Bugüne kadar bu konuda söz sahibi olduğunu, seçildiğini bildiğimiz arkadaşlarımızın da yeteri kadar katkı sunamadığını ben biliyorum. Yani bugün için de geçerli. Aslında yakın çevremizdeki ilçelerimiz için de geçerli bu değerlendirmem. Yani bu Erdemli için de, Silifke için de, Gülnar için de, Anamur için de geçerli.”

“Mersin’de ikinci bölgenin sorunlarını ve çözümlerini biliyorum.”

Eski İçel denilen, ikinci bölge denilen, şehrin batısındaki vatandaşların temsil noktasında bölgeyi düşünen siyasilerin olduğunu pek söyleyemeyeceğini ifade eden Yorgun, “Bu konuda girişimde bulunan arkadaşlarımızın da başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Ben tüm bu ilçelerimizin sorunlarını bilen, çözümlerini de bilen bir vatandaş olarak bir sorumluluğu aydın, sorumlu siyasetçi olarak buraların sesi olmak istiyorum. Bunun için şimdiden çalışmalarıma başladım. Aslında son altı yedi aydır çalışıyorum. Vatandaşlarımızla kitle örgütleriyle, partililerimizle sorun yaşayan herkesle birlikte olmaya çalışıyorum. Herhangi bir sıfatım olmadan da bu vatandaşlarımızın sözcüsü olmaya çalışıyorum” dedi.

“Her zaman, her yerde vatandaşın sesi olmaya çalışıyorum.”

Ahmet Yorgun, konunun devamında şunları kaydetti: “Sadece seçilmekle olmaz zaten. Otuz yıldır benim yaptığım da o. Otuz yıldır, yirmi beş yıldır ne yapıyorum? Vatandaşın sorunlarını fırsat buldukça radyoda, televizyonda, siyasi parti örgütlerinde, demokratik kitle örgütlerinde dillendirmeye çalışıyoruz. Sorunları söylüyorum, çözümleri de söylüyorum. Vatandaşın sesi olmaya çalışıyorum daha doğrusu. Bugüne kadar seçilme noktasında başarılı olduğumu söyleyemem tabii. Seçilemedik. Hepinizin de bildiği gibi. Seçilmiş olsaydık belki eski milletvekili diye söyleyecektiniz ama ben işte şunu söylüyorum.”

“Memlekete katkı sunmak istiyorum.”

40 yıldır üniversite yıllarından bu yana sorumlu bir Cumhuriyet genci olarak memleketine katkı sunmak istediğini söyleyen Yorgun, bunu da başaracağına inandığını belirtti. Yorgun, “Tabii parlamentoya değer de katmak istiyoruz. Gazi Meclisimiz son üç dört yıldır eski gücünden kaybetti. Yani Meclisin çok da önemli kalmadığını, önemsizleştirildiğini, değersizleştirildiğini de biliyoruz. Ama ben ve benim gibi arkadaşlarımızın birlikteliğiyle daha doğrusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortaya koymaya çalıştığı, güçlendirilmiş parlamenter sistemi hayata geçirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin geçmişteki o değerini göstermek istiyoruz. Çalışmalarımızda çözüm önerilerimizle bunu hayata geçirmek istiyoruz. İlk genel seçimde de bunu başaracağımıza ben inanıyorum. Kısacası Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk seçimde şu anda aday adayı olarak çalışıyorum. Bunu da gerçekten Mutumuza, Gülnar’a, Anamur’a, Aydıncık’a, Bozyazı’ya, Silifke’ye, Erdemli’ye tabii ki tüm Mersin’e katkı sunmak amacıyla yapıyorum” şeklinde konuştu.

“Demokrasilerde değişim gerekir. Değişim gecikmeden olmalı.”

Ahmet Yorgun, sözlerini, “Siyasette klasik bir sözdür. Belki birçok kimse söyler. Ama ben siyaseti beni yakın tanıyanlar çok iyi bilecektir, biliyorlar ki hakikaten halka hizmet etmek için İnsanlarımızın sorunlarını çözmek için insanlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini daha iyi kurgulamaları için, daha iyi onlara bir gelecek sunmak için yapıyorum. Bundan sonra da öyle yapacağım zaten. İnanıyorum buna. Yirmi yıldır değişmeyen bir iktidar var. Tabii ki seçilmişlere boynumuz kıldan ince, sandıktan çıkana omzumuzda taşırız. Yirmi yıldır Vatandaşımız onay verdi. AKP iktidarda saygımız sonsuz. Ama demokrasilerde değişim de gerekir. Hatta bu değişimin gecikmeden olması gerekir” diyerek tamamladı.

Ahmet Yorgun’un düzenlediği toplantı, basın mensuplarının sorularının yanıtlanması, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve yapılan sohbetin ardından sona erdi.

İlginizi çekebilir

YİTİK ÇOCUKLUKLAR

YİTİK ÇOCUKLUKLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com