FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Eylül 2023 59 Görüntüleme

Akıncı Mut’ta toprağa verildi

Adana’da 8 yıl önce bir polis memurunun çocuğunu gasp eden ve basın mensuplarının sorularına soruyla karşılık verip besmele bile çekemeyen şüpheliyi adliyeye götüren polis memurlarından Osman Akıncı, görev başında kalp krizi geçirerek şehit oldu. Akıncı, Mut’ta toprağa verildi.
28 Ekim 2015 tarihinde bir polis memurunun çocuğunun 5 lirasını bıçak çekip zorla aldıktan sonra yakalanan Hüseyin T., adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının sorularına soruyla karşılık verip dua kitabı sattığını öne sürmüş, ancak basın mensuplarının dua okumasını istemesi üzerine besmele bile çekememişti. Bu olayın yer aldığı video sosyal medyada en çok izlenen videolar arasına girmişti. Sosyal medyada viral olan video sonrası Hüseyin T.’nin bu davranışları birçok güldürü programına da konu olmuştu. Videoda Hüseyin T. kendisini adliyeye götüren polis memurlarını da konuşmalarına dahil etmiş, “Aha dayıya sor” diyerek herkesi güldürmüştü.
Hüseyin T’yi adliyeye sev eden polislerden birisi olan Osman Akıncı, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevi esnasında kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Akıncı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak sabaha karşı şehit oldu.
Görev başında şehadete ulaşan Akıncı için, Adana Asri Mezarlık’ta düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından Akıncı’nın cenazesi memleketi Mut’a uğurlandı. Akıncı, Mut mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com