FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 17 Mayıs 2022 461 Görüntüleme

Akşener’e Mut’ta coşkulu karşılama

Mut’u ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçede halka hitap etti ve esnaf ziyareti yaptı. Akşener, ilçede halkın coşkulu kalabalığıyla karşılandı.

“Harami düzeni yıkacağız.”

Meral Akşener, otobüsle ilçeye gelişinde meşale, davul zurna ve ‘Gençliğin umudu Meral Akşener’, ‘Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet’ sloganlarıyla karşılandı. Hükümet Caddesi’nde kendisini bekleyen halka kürsüden hitap eden Meral Akşener, Ak Parti iktidarını eleştirdi. Akşener, “Saraydakilerin uykusu zaten kaçtı. sinirler laçka oldu. Korkunun ecele faydası yok. Bu harami düzeni helal oylarımızla sandıkta birlikte demokrasiyle elele vererek yıkacağız inşallah. Çok az kaldı” dedi.

“Gözünüzün içine bakan yok.”

“O kadar az kaldı ki, bugünden her türlü melaneti yapmak üzere yola çıktılar” diyen Genel Başkan Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama vatandaşımızın, milletimizin, kadıların, erkeklerin, çocukların ve hele o gençlerin ahı tutacak ahı. Benim yapmaya çalıştığım şey şu; çok uzun zamandır sizin gözünüzün içine bakan yok. Çok uzun zamandır sizin dertlerinizi gerçekten dinleyip çözüm üreten yok. Suriyeliler kadar zaten kıymetiniz yok; ama Haririler kadar da kıymetiniz yok.”

“Ülkede abuk subuk şeyler oluyor.”

Ülkede abuk subuk şeylerin olduğunu söyleyen Akşener, KPSS’den yüksek puan alanların sözlü de elendiklerini, yakını olanların ise düşük puanı olmasına rağmen tayin olduklarını söyledi. Zaman zaman kendisini izlemeyenlere gelenlere mikrofon uzatarak dertlerini dinleyen İyi Parti Genel Başkanı Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “500 Milyon dolarlık uçakla gezeceksin. Gübre atamayan çiftçiye ‘Nisan ayında gübreyi bedava versin dedik’ yapmadılar. Şimdi ne olacak kasadaki parayı kim yedi? 128 milyar dolar gitti. Ama daha enteresanını söyleyeyim. 24 Milyar lirayı, Haririlerle bunlar arkadaş biliyor musunuz? Sayın Erdoğan’ın çok yakın arkadaşı, aile dostu. Aile dostunu mahcup etmek yerine sizi açlığa mahkum etti. 24 Milyar lirayı koydu cebine, Haririlerin cebine. Buna karşılık sizin durumunuz ne?”

Akşener’den esnaf ziyareti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının ardından Hükümet Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti, onların sorunlarını dinledi. Akşener’in ziyaret ettiği esnaflar, yüksek gelen faturalarını göstererek, hayat pahalılığından ve ekonomik durumun kötülüğünden yakındı.
İlçedeki temaslarını tamamlayan İyi Parti lideri Akşener, daha sonra Karaman’ın Ermenek ilçesine hareket etti.

İlginizi çekebilir

SİLİFKE ALAADDİN CAMİSİ / 3

SİLİFKE ALAADDİN CAMİSİ / 3

Tema Tasarım | Osgaka.com