FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 21 Aralık 2021 481 Görüntüleme

Alevi Kültür Dernekleri Silifke Şubesi 6. Genel Kurulu Yapıldı

2006 yılında kurulan şubenin genel kurulunda gençler yönetime geldi. Emek iş hanında emanet bir binada açılan şubenin bir ibadet yeri var.
25 Eylül 2021 günü açılışı yapılan Silifke Cem Evi salonunda yapılan genel kurulun divan başkanlığını Bölge Temsilcisi Hasan Mansuroğlu, Başkan Yardımcılığını Cihangir Akdemir ve Katip Üyeliğini Özlem Olcay Dizdaroğlu yaptılar.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Kahramanmaraş’ta katledilen canların anısına bir dakikalık saygı duruşu, ardından da istiklal Marşı okundu.
Şube Başkanı Meliha Gülnar’ın açış konuşması ardından Adana Şube Başkanı Hayri Yılmaz konuşma yaptı.
Gündeme geçildi. Faaliyet raporu, mali rapor, denetleme kurulu raporları ile 3 yıllık bütçe okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Yapılan seçimler sonucunda Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Ümit Boyraz, Cihangir Akdemir, Hülya Mucuk, Uğur Dizdaroğlu, Hüseyin Özmen; Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Olcay Dizdaroğlu, Aysun Mucuk, Nurhayat Şendağ, M. Fevzi Afacan, Nazife Kılıç; Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine Celal Necati Üçyıldız, Muteber Güneş, Meliha Gülnar; Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Hasan Üçyıldız, Ali Tacim, Ali Gülnar; Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine Av. Hasan Doğan, Av. Barış Kurşun, Av. Haluk Erta; Disiplin Kurulu Yedek Üyeliklerine Kemal Bulut, Gülabi Gültekin, Hayrettin Sütlüoğlu; Üst Kurul Delegesi Asil Nevzat Üçyıldız, Hülya Mucuk, Özgür Olcay Dizdaroğlu; Yedek Aysun Mucuk, Yusuf Serinsöz, Nuran Üçyıldız oy birliği ile seçilmiştir.
Seçimler sonunda söz alan Ümit Boyraz, “Kuruluştan bu yana emek veren canlarımıza teşekkür ediyorum. Onların bize emanet ettiği başta Cem Evi olmak üzere tüm derneğimizi, daha önce emek veren yöneticilerimiz ile birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Bize duyulan güveni boşa çıkarmayacağız” dedi.
Görevi devreden Şube Başkanı Meliha Gülnar, “Çok uğraş verdik. Cem Evine kavuştuk. Emeği geçenlerin hak hizmetlerini kabul etsin. Bizler her zaman yeni seçilen gençlere yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.
Kurucu Başkan Celal Necati Üçyıldız ise, “Kuruluştan bu yana bizlerle birlikte yönetimde yer alan Av. Hasan Doğan, Kemal Bulut, Ali Gülnar, Murat Sapmaz, Fevzi Afacan, Yüksel – Satılmış Doğan, İbrahim Karaca, Satı – Halil Yılmaz, Cihangir Akdemir, Hayrettin Sütlüoğlu, Muteber Güneş, Fehime Sun, Ali Tacim’e ve Cem Evinin yapılmasında emeği geçen Silifke Belediyesi başkanlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hak hizmetlerini kabul etsin. Seçilen gençleri kutluyorum. Her zaman onların yanlarında olacağız. Yolları açık olsun. Bozatlı Hızır yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

4 MART DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ

4 MART DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ

Tema Tasarım | Osgaka.com