FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Kasım 2021 227 Görüntüleme

Arda Boyları Balesi Sahnelendi

Mersin Devlet Opera ve Balesi 20 Kasım Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde “ARDA BOYLARI” balesini gerçekleştirdi.
Librettosu Ayşegül Çelik tarafından yazılan eserin koreografisini ve rejisini Özgür Adam İnanç yapıyor. Dekor ve kostüm tasarımını Gürcan Kubilay, ışık tasarımını Tarı Deniz, eser sorumluluğunu ise Erdoğan Şanal yapıyor.
Repetitörlüğünü Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Serbülent Biçer veEnder Üçdemir’in yaptığı eserin konusu; birbirlerine sevdalı Halime ve Recep’in sıcak aşk hikayesinde yaşanan olaylar sonucunda trajik bir öyküye dönüşmesi ve bir türkü olarak ölümsüzleşmesini anlatıyor.
Trakya Bölgesine ait türkülere MDOB Orkestrası yanı sıra ney, bağlama gibi yerel çalgılar eklenip çok sesli müzik ile halk müziği sentezlenerek sahneye taşınıyor.
Eserde başlıca rolleri; Tutku Barın Tümen (Halime ), Burak Serkan Cebeci (Recep), Selğan Çavdaroğlu (Anne), Ozan Demirbaş (İsmail), Seda Dereli (Fatma Kadın), Ender Üçdemir, Miray Boyacıoğlu (Ağa), Pınar Humar (Zehra), Tugay Ak (Cemil), Nihan Çetin Aydın (Mezzo Soprano), Tolga Ergen (Meczup) paylaşıyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com