FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Kasım 2023 31 Görüntüleme

Atatürk Mersin’de kitabı tanıtıldı

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB), Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında özenle seçilmiş farklı etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
Semihi Vural’ın Atatürk Mersin’de “Hayali Cihan Değer” kitap tanıtım, söyleşi ve imza günü, Uray Caddesi üzerindeki Tarihi Mersin Evleri’nden, Eski Muhakemat Binası olarak bilinen ve Akdeniz Belediyesi tarafından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmete kazandırılmış “Akdeniz Sanat Galerisi”nde 9 Kasım günü gerçekleştirildi.
AKOB’un bileşeni olduğu 100. Yıl Kutlama Meclisinin “Atatürk”, “Mersin”, “100. Yıl” ve “Cumhuriyet” ortak temalarının hepsini birden içeren kitap tanıtım, söyleşi ve imza gününde, moderatör Ziya Aykın’ın Semihi Vural’ı takdimi ve Vural’ın hayat hikayesini anlatmasının ardından, Semihi Vural’ın günün anlam ve önemine istinaden Atamızın Mersin izlenimleri ve seyahatlerini anlatması ve kitabın ilk baskısının yazarı Gündüz Artan’ı yad etmesi ile devam etti.
İmzalanan kitapların gelirinin AKOB Burs Fonu öğrencilerine bağışlanacağı etkinlik, AKOB Başkanı Demet Şaman Tarlakazan’ın katkı ve emeklerinden dolayı AKOB Yönetimi ve AKOB Burs Komitesi adına Semihi Vural ve Ziya Aykın’a teşekkür belgesi sunması ve toplu hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com