FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 25 Eylül 2018 1215 Görüntüleme

BAŞKAN KOCAMAZ, YEMEKTE İTFAİYE ERLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İtfaiye Haftası münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde itfaiye çalışanları ile bir araya geldi.
Yemek öncesinde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, itfaiye personellerinin haftasını kutlayarak, görevlerinde başarılar diledi. Başkan Kocamaz, “İtfaiye Haftanızı tebrik ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi gerçekten kutsal bir görevi üstlendiniz. Vatandaşlarımızın en zor gününde onların yanı başında olmak, sıkıntılarını gidermek, acılarını paylaşmak ve o andaki psikolojik konumlarını rahatlatmak şeklinde bir görev sürdürüyorsunuz. İşiniz kolay değil zor” dedi.
“Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir”
Belediyeciliğin kolay bir tarafı olmadığından söz eden Başkan Kocamaz, “Belediyecilik zora tabi olmaktır. Belediyecilik vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir, dertlerini paylaşabilmektir. Bir taraftan kentin fiziki hizmetlerini yerine getirirken, vatandaşın hayatını kolaylaştırırken, diğer taraftan da onların dertlerini paylaşmak, sıkıntılarını gidermek için gece-gündüz çalışmaktır” şeklinde konuştu.
“Türkiye’de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koyduk”
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin birçok konuda Türkiye’de çığır açtığını ve öncülük ettiğini dile getiren Başkan Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, verdiği hizmetlerle, ortaya koyduğu projelerle gerçekten Türkiye’de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koymuştur. Bu yolculukta, bu mücadelede bizimle beraber yol yürüyen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize gece-gündüz demeden dua eden, desteklerini esirgemeyen bütün halkımıza teşekkür ediyorum. Tabi ki bizler kutsal bir görevi üstlenmişiz. Vatandaşımızın teveccühü de bu nedenle her geçen gün her branş için artmakta. İnşallah bu mücadele, bu vatandaşla kaynaşma ve birlikte yürüme, Mersin’i bir yerlere taşıma mücadelesi bundan sonra da devam eder” diye belirtti.
“Bu Türkiye’de bir rekordur”
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ olarak 4 buçuk yıl içerisinde Belediye’ye toplam 1400’ün üzerinde araç kazandırdıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Tabi ki itfaiye teşkilatımızın bütün teçhizatını, araç gerecini istediğimiz noktaya getirdik diyemeyiz. Ama devraldığımızla bugünü kıyaslamak bile akla zarar. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak MESKİ ile beraber 1400’ün üzerinde şu geçtiğimiz 4 yıl içerisinde Belediyemize araç kazandırmışız. Türkiye’de bir rekordur bu. İncelediğiniz zaman görürsünüz. Birçok Belediye bu işi günü birlik kiralamalarla yürütmeye çalışırken, biz Belediyenin kurumsallaşması için mücadele veriyoruz. Kurumsallaşan bir Belediyede de kendi araç ve gereciyle vatandaşa hizmet etmek en öncelikli bir projedir, görevdir. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Allah kazasız, belası, herhangi bir can kaybına meydan vermeden bu mücadelenizi sürdürsün. Size destek olsun. İnşallah hiç yangın olmasın. Siz de, biz de, vatandaşımız da bu sıkıntıları ve acıları çekmesin” şeklinde sözlerini sonlandırdı. HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com