FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 7 Haziran 2022 524 Görüntüleme

Başkan Şeker: “Önümüzdeki yıl Mut’a mutlaka doğalgaz verilecek.”

Mut Belediye Meclisi’nin 2022 Haziran Ayı toplantısında, meclis üyelerinin gündem dışı görüşmelerde Mut’a gelecek doğalgazla ilgili sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Volkan Şeker; önümüzdeki yıl Mut’a mutlaka doğalgaz verileceğini müjdeledi.

Eski Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın bu konuda önemli bir yol aldığını söyleyen Başkan Şeker, “Bu iş birtakım müteahhitsel sorunlardan dolayı biraz geç kaldı. Önümüzdeki yıl yüzde yüz gaz verilecek” dedi.

Doğalgazla ilgili muhtarlarla toplantı yapıldığını ve hamleyi yapacak müteahhitlerin de her gün geldiğini belirten Şeker, “Ayarlamalar yapılıyor. Start hızlı bir şekilde veriliyor. Mut’a kesinlikle doğalgaz verilecek. Karaman’dan gelen boru hattı yetmezse, dökmeyle” şeklinde konuştu.

“Mersin’in tek doğalgaz döşeyen ilçesi olacağız.”

İlk etapta nerelere gideceğinin daha belli olmadığını belirten Başkan Şeker; hattın gelmesi, güzergahın başlaması ve sayı çıkarılmasıyla ortaya çıkacağını ifade ederek, şöyle konuştu: “Diyelim ki boru yetişmedi, en merkezi yerlerden bu sene kesinlikle Mut’a doğalgaz girecek. Allah var, Mersin’in tek doğalgaz döşeyen ilçesi olacağız şu anda.”

İlginizi çekebilir

MUT ÇITLIK ANISI

MUT ÇITLIK ANISI

Tema Tasarım | Osgaka.com