FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Nisan 2022 255 Görüntüleme

Bayramınız Kemerli Olsun!

2 Mayıs Pazartesi günü kutlanacak olan Ramazan Bayramı öncesinde karayollarında trafik hareketliliği ve yoğunluğu artarken, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle trafik tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı. “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen bayram tedbirleri kapsamında, ilçemiz Mut’ta da trafik denetimleri ve uygulamaları sıklaştırıldı.

Mut’ta, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde, polis ve jandarma trafik ekiplerinin müşterek gerçekleştirdiği yol kontrol uygulamasına; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Kabakçılar ve İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Kemal Balcı da katıldı. Gerçekleştirilen trafik uygulamasında, bayram öncesi seyir halinde olan sürücülere emniyet kemeri kullanımı ve trafik güvenliği ile ilgili broşürler dağıtıldı ve bilgilendirmeler yapıldı.

Bayram gelmesiyle birlikte ilçemizde ve memleketimizde trafik yoğunluğunun arttığını belirten Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, “Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yollarına devam edebilmesi için tüm emniyet ve kolluk personelimiz görevinin başındadır.” dedi.

Trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemeri takılması konusunda yurttaşlara uyarılarda ve ricada bulunan Kaymakam Bingöl, bu sayede yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarında riskin en aza ineceğini kaydetti. Sürücülere hayırlı yolculuklar dileyen Bingöl, tüm hemşerilerimizin Ramazan Bayramını şimdiden kutladı.

9 Mayıs’a kadar sürecek olan bayram tedbirleri kapsamında, polis ve jandarma trafik ekipleri müşterek denetimler gerçekleştirecek. Araç trafiğinin ve kazaların yoğunlaştığı güzergahlarda gerçekleştirilecek denetimlerde, kural ihlallerinin en aza indirilmesi ve bu sayede ölümlü kazaların önlenmesi sağlanacak. Tedbirler kapsamında ayrıca, trafikte emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak ve araç içi emniyet kemerinin önemine, “Bayramınız Kemerli Olsun”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye”, “Kemerim Hep Aklımda”, “Yayalar Kırmızı Çizgimiz”, “Yol Ver Hayata” ve “Bir Hareketine Bakar Hayat” mottoları ile dikkat çekilecek.

İlginizi çekebilir

MUT’TA, 11 YERDE HEYELAN

MUT’TA, 11 YERDE HEYELAN

Tema Tasarım | Osgaka.com