FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 11 Ocak 2022 555 Görüntüleme

Belediyeden emekli olan personellere plaket

Mut Belediyesi 2022 yılının ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Volkan Şeker başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülüp tamamlanmasının ardından, belediyeden emekli olan personellerden toplantıya katılanlara plaket takdim edildi. Başkan Volkan Şeker ve meclis üyelerince verilen plaket töreninde duygusal anlar yaşandı.

Başkan Şeker: “Belediyecilik meşakkatli bir meslek.”

Plaket takdimi öncesi konuşma yapan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker; “Belediyecilik gibi çok farklı ve meşakkatli bir görevi layıkıyla yerine getirerek; bizim dönemimizde emekli olarak hizmet sürelerini başarıyla tamamlayan kıymetli büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun, bizden yana hakkımız helaldir. Onlardan da helallik istiyoruz” dedi.
Kapsamlı bir organizasyonla bir veda yemeği de düzenleyeceklerini belirten Başkan Şeker, “Onlara teşekkürümüzü edeceğiz ancak bugün burada, kendi evlerinde, mesai arkadaşları ve meclisimiz huzurunda onların onurlandırılmaları gerektiğini düşündüm. Hepsine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. İlçemize ve belediyemize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Plaket takdimi esnasında yer yer duygusal anların yaşandığı meclis toplantısında, emekli olduktan sonra hayatını kaybeden Mustafa Yücel Çınar adına plaketini alan emekli öğretmen Mahmut Çınar’ın konuşması esnasında doruklara ulaştı. Çınar, hayata gözlerini yuman evladının acısıyla birlikte güzel bir anı olarak plaketinin de kendisine miras kaldığını ifade etti.
Emekliye ayrılan Belediye personelleri şu şekilde: Halis Özcan, Mahmut Özdemir, Mustafa Mut, Soner Kara, Ali Mustafa Yastıbaş, Ömer Gülüş, Sadık Günay, Yaşar Macit, Mustafa Yücel Çınar, İbrahim Tatlı, Murat Sözeri, Ali Durmuş, Musa Metin, Murat Türk, Veli Akça, Orhan Yıldız, Mustafa Kişmir ve Mithat Şimşek.
Konuşmanın ardından, toplantıya katılan emekli personellere, Başkan Volkan Şeker ve belediye meclis üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com