FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Eylül 2018 1080 Görüntüleme

BÜYÜKŞEHİRLE BAYRAM GİBİ BAYRAM

Kurban Bayramı’nın sorunsuz şekilde geçirilebilmesi için gerekli tüm önlemleri alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımadan kurban kesimine, halkla ilişkilerden temizlik ve ilaçlama hizmetlerine kadar yüzlerce personel ile vatandaşın yanında oldu.
Sağlıklı ve hijyenik kesimler Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ve kent merkezinde hizmete açtığı mezbahalar ve mobil kesim üniteleri ile Kurban Bayramı’nda kurbanlıklarını sağlıklı ve hijyenik, dini kurallara uygun olarak kestirmek isteyen vatandaşların tercihi oldu. Yakaköy Mezbahanesi, Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus ilçelerinde hizmete açılan mezbahanelerde 122 adet büyükbaş ve 2 bin 671 adet küçükbaş hayvan kesimi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, farklı bölgelerde konuşlandırılan 27 mobil kesim ünitesinde de tam 4 bin 412 adet küçükbaş hayvan kesimi gerçekleştirdi. 234 kasap ve 120 yardımcı personel ile vatandaşa hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde toplamda 7 bin 205 kesime imza attı.
Günde 90 bin yolcu
Toplu taşıma hizmetinde Mersin’e çağ atlatan ve güçlendirilen yeni araç filosuyla daha hızlı ve güvenli yolculuğun kapısını açan Büyükşehir Belediyesi, Arefe Günü ve Bayram boyunca ücretsiz otobüs seferleri ile vatandaşlara ulaşımda bayram hediyesi verdi. 160 otobüsle 24 saat boyunca vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi günlük 90 bin yolcu kapasitesine ulaştı. Vatandaşların mezarlık ve hayvan pazarına da ulaşabilmesi için düzenli servisler koyan Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince ulaşım konusunda da vatandaşlardan tam not aldı.
Temizlikten taviz yok
Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan ilaçlama, temizlik, deniz kirliliği denetimleri, atık yönetimi ve bertaraf müdahaleleri ile vatandaşlardan gelen gürültü ve kirlilik gibi şikayetlere de zamanında müdahale eden Büyükşehir Belediyesi, daha temiz bir Mersin sloganıyla çıktığı yolda çalışmalarını bayram boyunca ara vermeden sürdürdü. Temizlik konusunda nöbetleşe bine yakın personelle görev yapan Büyükşehir Belediyesi, özellikle gerçekleştirilen kesimler sonrasında oluşan kötü koku ve çevre kirliliğine hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etti.
ALO 153 ile binlerce mağduriyete müdahale
Mersinlilerin istek, şikayet ve bilgi edinme gibi konularda 24 saat boyunca telefon ve mesaj yoluyla ulaştığı ALO 153 (444 2 153) Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de bayram süresince tam mesai yaptı. Bayram boyunca 18 personelle 24 saat esasına göre tam 3 bin 813 çağrı alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen çevre koruma, veterinerlik, yol yapımı, zabıta, ulaşım ve park bahçeler konularında gelen istek ve talepleri kayıt altına aldı. Yüzde 25’i anında olumlu sonuçlandırılan, yüzde 34’ü ilgili birimlere aktarılarak ekiplerin yönlendirildiği aramalarda sadece 1 çağrıya olumsuz yanıt verildi. ALO 153 hattı, bayram yoğunluğuna rağmen ortalama 1 dakika 7 saniyelik bekleme süresi ile vatandaşla belediye arasında oluşturduğu köprü vazifesinde önemli bir başarıya imza attı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan zabıta, itfaiye, veterinerlik, engelliler daire başkanlığı, fen işleri, park ve bahçeler ile yol yapım gibi konularda da bayram süresince vatandaşların talep ve isteklerine yanıt verebilmek için binlerce personel ile görev aldı.
HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com