FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 21 Haziran 2022 159 Görüntüleme

Çapa motoru hırsızları kameralara yakalandı

Mut’un Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan bir yurttaşın tarım aracını çalan hırsızların görüntüsü, çevredeki kameralara yansıdı. Kameralara yakalanmalarına rağmen, görüntülerde yüzleri belirsiz olan hırsızlar, tüm uğraşlara ve aramalara rağmen bulunamadı.
Edinilen bilgilere göre olay, Mut’un Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. 47 yaşındaki Numan Yılmaz, Sarıkavak Mahallesi’nden patpat motoru diye tabir edilen tarım aracıyla geldiği Cumhuriyet Mahallesi’nde aracını evinin önüne park etti. Yılmaz, sabaha karşı saat 4 civarında duyduğu sesle uyandı. Duyduğu sesler üzerine uyanan Yılmaz, kalkıp baktığında çapa motorunun yerinde olmadığını fark etti. Yılmaz, durumu hemen polise ihbar etti. İhbar üzerine Yılmaz’ın evine gelen polisler, olay yerinde incelemelerde bulundu. Polis ekipleri, gerekli incelemeleri yaparak arama çalışmalarına başladı. Öte yandan, olayla ilgili olarak çevrede bulunan kameralardan yapılan incelemelerde, Yılmaz’ın tarım aracını çaldığı sanılan iki kişi görüntülere yansıdı. Görüntülerde yer almalarına karşın, kişilerin yüzleri belirsiz olduğundan, hırsızlık zanlıları bir türlü bulunamadı. Hırsızların yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Yaşadığı olayı anlatan Numan Yılmaz, olayın 6 Haziran tarihinde meydana geldiğini söyledi. Hırsızlık mağduru Yılmaz, “Ben köyden geldim. Akşam çapa motorunu evin önüne park ettim. Komşular misafirlikten geldiğinde saat 23.30’da varmış motor. 23.30 ile sabah 04.00 arası oldu olay. Sabaha karşı saat 4’te haberim oldu. Bir ses duydum, kalktım baktım, motoru götürmüşler. Hemen polise koştum, olayı haber ettim. Geldiler baktılar, tutanak tuttular. Şu ana kadar hala bir ses yok” dedi.
Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Yılmaz, çalınan çapa motorunun değerinin 70-80 bin lira civarında olduğunu belirterek; 2 haftadır bulunamayan motorunun bir an önce bulunması ve hırsızların yakalanması dileğinde bulundu.

Numan YILMAZ

Tema Tasarım | Osgaka.com