FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Nisan 2019 1005 Görüntüleme

ÇETİN ORANLI’NIN YENİ KİTABI ÇIKTI

Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Çetin Oranlı, 4. Kitabını çıkardı. Oranlı’nın “Ruha Dokunan Patiler” isimli Hayykitap yayınevinden çıkan yeni kitabı, raflardaki yerini aldı.
Çetin Oranlı’nın “Ruha Dokunan Patiler” isimli öykü kitabı, 96 sayfadan oluşuyor. Kitabın tanıtım yazısında şu ifadeler yer alıyor:
“Merhamet sessiz fakat dünyayı değiştirebilecek kadar güçlüdür…”
Yağmurlu, soğuk bir günde pencere kenarına sığınan tekir kedi, patileriyle kapıyı çalarcasına cama tıklıyor. Sesinde miyavlamanın en naif tınısı, beyaz bıyıklarla süslü yüzünde gülümsemeye benzer bir ifade. Her haliyle sanki sevilmek için var edilmiş. Belli ki o sevimli patiler, insan kalbine bir çağrıda bulunuyor, merhamet başta olmak üzere iyilik hislerini uyandırarak, yürekleri ısıtıyor. Belki de bu yüzden insan ruhuna iyi geliyor.
İnsanın binlerce yıllık yoldaşı kedi, hayatımıza öyle köklü bir şekilde yerleşmiş ki sadece bir evcil hayvandan ibaret değil. İnsan ve kedi arasında yalnızca kedi severlerin, yaşamlarının bir bölümünde kedi besleyenlerin anlayabileceği bir sır var şüphesiz…
Bu kitapta yer alan, çoğu gerçeğe dayanan sımsıcak öyküler, kedi ve insan ilişkisine ve bu iklimde gelişen güzel duygulara birer vurgu niteliğinde. Vefa, sadakat, asalet, karakter sahibi olmak, sevgi, iyilik ve en önemlisi de merhameti eksenine alıyor. Elbette başrolde yer alan kedilere hakkını teslim ederek…

Tema Tasarım | Osgaka.com