FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Ocak 2019 659 Görüntüleme

CHP Adayı Seçer’den Esnaf Odasına Ziyaret

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti.
İl merkezinde kurulu oda başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette esnaf ve sanatkarların yerel sorunlarının yüzde 90’ının çözüm anahtarının belediyelerde olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Seçilmeniz halinde Büyükşehir bünyesinde 70 meslek odasına kayıtlı 65 bin esnafımızla direk ilgilenecek bir esnaf masası kurulmasını istiyoruz” dedi.
Ziyarette CHP adayı Vahap Seçer’e hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Dinçer; “Zorlu bir aday belirleme sürecinin ardından CHP Genel Merkezi, daha önce ilimizde milletvekili olarak görev alan, parti tabanında sevilen bir isim olan ve esnafımızın da yakından tanıdığı sayın Vahap Seçer’de karar kıldı. Biz kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletip, başarılar diliyoruz” dedi.
Konuşmasının devamında esnaf ve sanatkarların yereldeki sorunlarının yüzde 90’ının belediyelerle olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Esnaf teşkilatımız çok geniş bir aile. Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar örgütlü bir kuruluşuz. Bu bağlamda yereldeki bütün işlemlerimizin yüzde 90’ını belediyeler oluşturuyor. Esnaf ve sanatkarlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması adına seçilmeniz halinde Büyükşehir bünyesinde bir Esnaf Masası kurmanızı talep ediyoruz. Bizler biliyoruz seçilmeniz halinde biz gibi çok geniş bir alana hizmet vereceksiniz. Esnafımız her aradığında sizinle görüşemez. Ama bizleri sizlere buluşturacak sorunlarımızı sizlere ulaştıracak bir Esnaf Masası kurmanız halinde kesimimizin sorunlarına çözüm üreteceğinize inanıyoruz. Yine merkez ilçe ve diğer ilçelerimizde meclis üyesi olarak görev almak isteyen esnafımıza destek olmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Dinçer, “Bizler sizleri önümüzdeki günlerde tüm ilçe oda başkanlarımızın da hazır bulunduğu ve sorunlarını iletebileceği platformda esnafımızla buluşturmak istiyoruz ve bu bağlamda takvimi size bırakıyoruz. Bize uygun bir takvim vermeniz halinde biz Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar tüm ilçelerimizde kurulu esnaf oda başkanlarımızla sizleri buluştururuz. Belki sizi herkes tanıyordur ama siyasi fikirlerinizi ve çalışmalarınızı öğrenmek isteyen, kendi fikirlerini sunmak isteyen, sorun ve önerileri olan başkanlarımız olacaktır. Bu bağlamda tarihi size bırakarak bir buluşma günü belirlemenizi istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’de esnafın yanında kendini evinde gibi hissettiğini belirterek, “Çok teşekkürler sayın Talat Başkanım. Burada kendini evimde gibi hissediyorum. Sizler esnaflıktan gelen bir karaktersiniz. Esnafın temel özeliği hoşgörülü olması, güler yüzlü olması, sıcak kanlı olmasıdır. Siz bunları bizlere sundunuz. Bende esnafın içerisinden gelen biri olarak en iyi diyaloğ kuracak kesim olarak sizleri görüyorum. Çünkü esnafın sorunlarına ve çözüm önerilerine hakimim” dedi. Başkan Dinçer’in Esnaf Masası konusunu çok makul bir istek olarak niteleyen Vahap Seçer, “Sizlerin tespit edeceği bir ismi atayacağım bir Esnaf Masasını şimdiden kurulmuş bilin” dedi.
Seçilmesi halinde en çok önem verdiği bir diğer konunun sanayi siteleri olduğunu aktaran Seçer, “Kentimize beş bin işyeri kapasiteli her biri ikiyüz ile bin metrekare arasında değişen büyüklükte sanayi sitesi ihtiyacı var. Bizler bu bağlamda ilk etapta beşyüzü Akdeniz’de, Bin tanesi Yenişehir, bin tanesi de Mezitli’de olmak üzere her biri 200 ile bin metrekare arasında değişen iki bin beş yüz işyeri kapasiteli sanayi siteleri kurma planımız hazır. Ben bu konuyu çok önemsiyorum ve bunu hayata geçirmek için gerekeni yapacağım” dedi. Bunun yanı sıra ihtisas ticaret merkezlerinin de kentimize kazandırılması gerektiğini kaydeden Vahap Seçer, “Mersin’in en büyük şanssızlığı bir planın olmayışı. Ben kendime inanıyor ve güveniyorum. Diğer belediye başkanlarımızında art niyetli olduğuna inanmıyorum ama ben bu konulurda daha yetenekliyim ve bunları hayata geçireceğim” şeklinde konuştu.
Oda başkanları daha sonra kesimleriyle ilgi sorunları Başkan adayı Vahap Secer’le paylaştılar. Ziyaret, oda başkanlarıyla toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com