FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 12 Temmuz 2022 214 Görüntüleme

CHP Mut Kadın Kolları ziyaretlerde yaşamlara dokunuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut Kadın Kolları, ev ziyaretleri yapıyor, ailelerin sorunlarını dinliyor. CHP Mut Kadın Kolları Başkanı Nazmiye Özgür ve beraberindeki kadın kolları üyelerince gerçekleştirilen ziyaretlerde, bakım ve desteğe ihtiyacı olan yurttaşlara da destek veriliyor. Yapılan ziyaretlerde, Mut’un Evren Mahallesi’nde karşılaşılan iki engelli kardeş için tıbbi havalı yatak alınması sağlandı.
CHP Mut Kadın Kolları’nın Mut’un Evren Mahallesi’ne yaptığı ziyarette, engelli 18 ve 13 yaşındaki iki gençle karşılaşan kadın kolları, aileden tıbbi havalı yatak ihtiyacı olduğunu tespit etti. Konuyla ilgili girişimlere başlayan kadın kolları, Evde Sağlık Hizmeti’ni arayarak konudan yetkilileri haberdar etti ve rapor tutularak reçeteyle her iki gence 2 adet tıbbi havalı yatak alınması sağlandı. Havalı yatakların bir kısmının ücreti, hayırsever bir yurttaş tarafından karşılandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Mut Kadın Kolları Başkanı Nazmiye Özgür, kadın kolları olarak köylerde ev ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu ziyaretler sırasında yurttaşlara ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Özgür, “Ev ziyaretlerimiz kapsamında, Evren Mahallesi’nde bu engelli kardeşlerimizle karşılaştık. Ziyaretinde bulunduğumuz aileden, bu kardeşlerimizin tıbbi havalı yatak ihtiyacı olduğunu öğrendik. Biz de gerekli girişimlerde bulunarak yetkililere haber verdik ve bir kısmı hayırsever bir yurttaşımız tarafından karşılanmak üzere yatakların temin edilmesini sağladık. Bu kardeşlerimize, bir parça da olsa yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. CHP Kadın Kolları olarak ev ziyaretlerimize devam edeceğiz, elimizden gelen yardım olursa da yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com