FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 5 Ekim 2021 362 Görüntüleme

CHP’DE GÜNDEM 3600 EK GÖSTERGE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Örgütü, partilerince eşzamanlı olarak başlattığı, milyonlarca memuru ilgilendiren 3600 Ek Gösterge konusunu gündeme taşıdı. CHP Mut İlçe Başkanlığı, parti binasına, “Milyonlarca memur seçimi bekliyor… 3600 EK GÖSTERGE MEMURUN HAKKI!” yazılı pankart astı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı, iktidar tarafından 3600 Ek Gösterge sözünün tam 39 aydır tutulmadığını belirterek; milyonlarca memuru ilgilendiren bu konuyu gündeme getirmek ve partinin önünden geçenlerin okuması için binalarına bu pankartı astıklarını söyledi.

“İKTİDAR YÜZÜSTÜ BIRAKTI.”

İlçe Başkanı Bağçalı, “İktidar, 24 Haziran seçimleri öncesinde milyonlarca memura, bir müjdemiz var, dedi. Peki bu müjde neydi? Memurlara 3600 Ek Göstergenin verilmesiydi. Verilen müjdenin üzerinden 3 yıl 3 ay geçti, ama milyonlarca memurun beklediği müjde bir türlü gerçekleşmedi. 3600 Ek Gösterge sözü verilen polislerimiz, öğretmenlerimiz, din görevlilerimiz ve hemşirelerimiz, iktidar tarafından her zaman olduğu gibi bir kez daha yüzüstü bırakıldı” dedi.

“3600 EK GÖSTERGE CHP İKTİDARINI BEKLİYOR.”

Yıllardır 3600 Ek Gösterge hakkını bekleyen memurlara bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildiğini ve bu hakkın bu yıl da bir vaat olarak kaldığını söyleyen Bağçalı, şöyle konuştu: “Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memuru artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Milyonlarca memur, 3600 Ek Gösterge hakkı için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını bekliyor. Öğretmenlerimizin, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 3600 Ek Gösterge talebini iktidarımızda derhal hayata geçireceğiz. 3600 Ek Gösterge hakkı için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor.”

3600 EK GÖSTERGE NEDEN ÖNEMLİ?

İlçe Başkanı Bağçalı, 3600 Ek Göstergenin önemini ise, “Kamu çalışanları hem çalışırken hem de emekli olduklarında insanca yaşayabilecekleri bir ücret talep etmektedir. 3600 Ek Gösterge; çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca kamu çalışanı için hayati önem taşımaktadır. Ek gösterge yüksek oldukça emekli maaşı ve emekli ikramiyesi de yüksek olacak, ömrünün yarısını kamu hizmetine vermiş olan memurlarımız emekli olduklarında bir nebzede olsa rahata kavuşacak” şeklinde sıraladı.
CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağçalı’nın açıklamalarının ardından, parti binasına, “Milyonlarca memur seçimi bekliyor… 3600 EK GÖSTERGE MEMURUN HAKKI!” yazılı pankart asıldı.

Tema Tasarım | Osgaka.com