FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 11 Aralık 2019 2118 Görüntüleme

ÇIDOG GENÇALİ’DE

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 99. etkinliğinde Mut’un Gençali Mahallesinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Prinçsuyu’nu takip ederek, güzel manzaralar eşliğinde yaklaşık 8 km.’lik doğa yürüyüşü gerçekleştiren doğa gezginleri, Gençali Mahallesindeki tarihi köprüyü de ziyaret etti.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 99. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren ÇIDOG’un bu haftaki durağı, Mut’un Gençali Mahallesi oldu. Haftasonunda düzenlenen geziye çok sayıda doğasever katıldı.
Karacaoğlan Çınaraltı Parkında toplanan ÇIDOG üyeleri, doğa yürüyüşünün başlangıç noktası olan Ortaköy’e araçla gitti. Yol ayrımında araçlarından inen doğa gezginleri, buradan doğa yürüyüşüne başladı. Yaklaşık 4 km’lik yürüyüşün ardından Pirinçsuyu deresine kavuşan gezginler; Pirinsuyu’nu takip ederek, güzel manzaralar eşliğinde hidroelektrik santralının bulunduğu noktaya kadar, yaklaşık 4 km. daha yürüdü. Doğa gezginleri, hidroelektrik santralının yakınlarında, yanlarında getirdikleri azıklarını yediler. Yenilen yemeğin ardından tekrar yola koyulan ve yürüyüşe başlayan gezginler, farklı bir yol güzergahından Gençali Mahallesi sınırları içinde bulunan tarihi taş köprüyü ziyaret etti. Tarihi köprüde fotoğraf çektiren ve doğanın tadını çıkaran gezginler, yine yürüyerek Gençali Mahallesine ulaştı. Gençali’de bir süre dinlenen ve müzikli eğlence düzenleyen Doğa gezginlerine, muhtar Gürbüz Ziftçi tarafından çay ikramında bulunuldu. Gezginler daha sonra, araçlarına binerek Mut’a geri döndü.
Düzenledikleri doğa yürüyüşüyle ilgili konuşan Mut Çıtlık Dergisi Sahibi Nihat Mustul, “Mut Çıtlık Doğa Gezginleri olarak, 99. etkinliğimizde Pirinçsuyu’nu takip ederek Gençali Mahallesine doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Doğa yürüyüşümüzde Gençali Mahallesinde bulunan tarihi taş köprüyü de ziyaret etme ve görme fırsatımız oldu. Güzel havada, doğanın içinde çok güzel bir etkinlik oldu. Doğanın bütün renklerini; yeşil, kızıl, sarı ve onların tonlarını kuşandığı coşku dolu bir gününü yaşadık. Doğada, şehrin gürültüsünden uzak, tertemiz havada bir gün geçirdik” dedi. Mustul, Gençali Mahalle Muhtarı Gürbüz Ziftçi’ye ve geziye katılan herkese teşekkürlerini iletti.
Geziye katılan doğa gezginleri ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com