FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 28 Ekim 2019 1167 Görüntüleme

ÇIDOG GÜLNAR KATRAN ORMANINDA

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 97. etkinliğinde Gülnar’ın Demirözü, Bardat ve Bolyaran Mahallelerine gitti. Demirözü’nde bulunan göletleri ve Bardat Pazarı’nı ziyaret eden doğa gezginleri, Bolyaran Mahallesinde bulunan Katran Ormanında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 97. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren ÇIDOG’un bu haftaki durağı, Gülnar’ın Demirözü, Bardat ve Bolyaran Mahalleleri oldu. Haftasonunda, iki araçla Gülnar’a giden doğa gezginleri, önce Demirözü Mahallesine uğradı. Burada bulunan iki doğal göleti gezen gezginler, daha sonra Bardat Pazarı’nı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerin ardından Bolyaran Mahallesinde bulunan Katran Ormanına giden doğaseverler, burada piknik yaptı. Zaman zaman yağan yağmura aldırmayan gezginler, tertemiz havada yaklaşık 3 km’lik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yapılan doğa yürüyüşünün ardından Kuskan Mahallesi üzerinden dönüş yapan doğacılar, yol boyunda kendiliğinden yetişen giyecek elmasından da topladılar.

Düzenledikleri etkinlikle ilgili konuşan Mut Çıtlık Dergisi Sahibi Nihat Mustul, “Mut Çıtlık Doğa Gezginleri olarak, 97. etkinliğimizde Gülnar’a gittik. Burada Demirözü, Bardat ve Bolyaran Mahallelerini ziyaret ettik. Katran ormanında doğa yürüyüşü gerçekleştirdik.  Çok güzel bir gezi oldu. Şehrin gürültüsünden stresinden uzak, doğada, çok güzel orman manzarasında, tertemiz havada bir gün geçirdik” dedi. Mustul, kendilerine bu gezide rehberlik eden Emekli Öğretmen İhsan Gürbüz’e ve geziye katılan herkese teşekkürlerini iletti ve düzenleyecekleri doğa gezilerine herkesi davet etti.

Geziye katılan doğa gezginleri ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.

ÇIDOG’un Gülnar Katran Ormanı Gezisiyle ilgili video ve fotoğraflara; sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com