FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Spor 2 Ekim 2018 2470 Görüntüleme

ÇIDOG sezonu açtı

Yaz sezonu nedeniyle düzenlediği gezi, doğa yürüyüşleri ve etkinliklerine ara veren Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), düzenlediği yürüyüş ve kahvaltı etkinliğiyle yeni sezona ‘merhaba’ dedi.

Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi bünyesinde kurulan ÇIDOG, Mut Asput Değirmen Restaurant’a düzenlediği yürüyüş ve burada düzenlenen 3. Kahvaltı Etkinliğiyle sezonu açtı. Hafta sonunda düzenlenen etkinlik öncesi Hükümet Konağı önünde toplanan doğaseverler, yürüyerek Mut’un Asput Mahallesinde bulunan Değirmen Restaurant’a gitti ve burada kahvaltılarını yaptı.
Yapılan kahvaltı sonrası konuşan Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi Sahibi Nihat Mustul, Mut Çıtlık Kahvaltısının üçüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mut Çıtlık Ailesinin her geçen gün büyüdüğünü belirten Mustul, “Çoğumuzun çantasında ya da cebinde bir kart cüzdanı olur. Bunun içinde kartlar vardır; kimlik kartı, birkaç banka kartı, şu kartı, bu kartı, ehliyet… Ama biliyorum ki hepimizde bir kart daha var, ortak bir kart bu; ama çantamızda, cüzdanımızda, cebimizde değil bu kart, taa yüreğimizde; adı da Mut Çıtlık Kartı! Bu, sizlerin başka insanlardan ayrıcalığınız. Selam olsun Mut Çıtlık Kartını taşıyan tümünüze, selam olsun!…” dedi.
Yürüyüş ve kahvaltı etkinliğine katılan herkesi tek tek sayarak teşekkürlerini ileten Mustul, “Yaşasın Mut Çıtlık Ailesi” diyerek konuşmasını noktaladı.
ÇIDOG Başkanı Ayşe Ardıç ise yaptığı konuşmada, tüm katılımcılara teşekkür etti ve tüm Mutluları bundan sonra düzenleyecekleri etkinliklere davet etti.
Yapılan konuşmalar ve sohbetlerin ardından hatıra fotoğrafı çektiren doğaseverler, yine yürüyerek Mut’a geri döndü.

3. Fıstık Şenliği Çiftçiler’de Yapıldı
ÇIDOG üyeleri, yeni sezonu açmasının ardından Mut’un Çiftçiler Mahallesinde 3. Fıstık Şenliğini düzenledi. Çiftçiler Mahallesinde Mehmet Çiftçioğlu ve ailesinin misafiri olan doğaseverler, Göksu boyunda yürüyüş yaptı ve haşlanmış yer fıstığı yedi.
ÇIDOG Başkanı Ayşe Ardıç, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek; tüm katılımcılara ve kendilerini çok iyi ağırlayan Çiftçioğlu ailesine teşekkürlerini iletti. Katılımcılar da doyumsuz bir gün geçirdiklerini dile getirdiler.

Sırada Konya Kelebekler Vadisi ve Sille Gezisi Var
ÇIDOG, doğa gezi ve yürüyüşlerine, Konya Kelebek Vadisi ve Sille gezisiyle devam edecek. Önümüzdeki günlerde yapılacak gezinin duyurusunu, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasında paylaşacaklarını belirten ÇIDOG Başkanı Ayşe ARDIÇ, tüm doğaseverleri etkinliklerine davet etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com