FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Ekim 2021 377 Görüntüleme

ÇIDOG Söğütözü’nde

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), pandemi nedeniyle uzunca bir süredir ara verdiği doğa yürüyüşlerine yeniden başladı. Doğa yürüyüşlerine yeniden başlayan Mut ÇIDOG, Mut’un Söğütözü Yaylasında, doyumsuz sonbahar manzaraları ve renkleri eşliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan Mut ÇIDOG, 106. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren Mut ÇIDOG, Covid-19 salgını nedeniyle uzunca bir süre ara verdiği doğa yürüyüşlerine yeniden başladı. Mut ÇIDOG’un ilk durağı Mut’un yaylası Söğütözü oldu. Hafta sonunda gerçekleştirilen etkinlikte Mut ÇIDOG üyeleri, Söğütözü Yaylasında sonbahar manzaraları eşliğinde yaklaşık 6 km. yürüdü. Gerçekleştirilen doğa yürüyüşüne, çok sayıda doğa gezgini katıldı.
Doğa gezginleri, etkinlik için Karacaoğlan Çınaraltı Parkında buluştu. Buradan iki araçla yola çıkan gezginler, Kozlar Yaylası üzerinden, sıra tekneleri geçerek, Söğütözü Köprüsü yakınlarında doğa yürüyüşü için araçlarından indiler. Buradan doğa yürüyüşüne başlayan gezginler, ormanlık yolu takip ederek, sonbaharın muhteşem manzaraları ve renkleri arasında yaklaşık 6 km. yürüdüler. Doğa yürüyüşünü tamamlayan gezginler, Söğütözü’nde yanlarında getirdikleri azıklarını yediler. Doğa gezginleri, yenilen yemeğin ardından müzikle eğlendi. Müzikli eğlencenin ardından, yeniden yola düşen gezginler, yayla içinde yaklaşık 2 km. daha yürüyüş gerçekleştirerek doğa yürüyüşünü sonlandırdılar. Gezginler, yürüyüşün bitiminde araçlarla Söğütözü Köprüsü’nü giderek, burada bir süre mola verdiler ve burayı gezdiler. Tekrar araçlara binen gezginler, Kozlar Yaylasında da mola vererek, çaylarını içtiler ve burada da müzikli eğlence düzenlediler. Doğa gezginleri, Kozlar’ın ardından araçlarıyla Mut’a dönüş yaptılar ve etkinlik sona erdi.
Mut ÇIDOG’un Söğütözü Doğa Yürüyüşüyle ilgili duygularını dile getiren Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul, salgın nedeniyle ara verdikleri doğa yürüyüşlerine yeniden başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Salgın tedbirlerine dikkat ederek, sonbaharın eşsiz güzellikleri arasında doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirten Mustul, “Doğayı ve birbirimizi çok özledik. Çok sevdiğimiz doğadan uzunca bir süre ayrı kalmıştık. Yeniden doğayla buluşmanın mutluluğunu yaşadık. En büyük ilacımız doğa” dedi. Mustul, doğa yürüyüşü katılımcılarına teşekkürlerini iletti. Nihat Mustul ayrıca, Mut ÇIDOG’un doğa yürüyüşlerine ilk kez gelen katılımcılara kitap ve dergi hediye etti, tüm katılımcılara da çikolata ikramında bulundu.
Yürüyüşe katılan doğa gezginleri de, sonbaharın güzellikleri içinde, temiz havada, şehir stresinden uzak çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; Mut ÇIDOG yöneticilerine teşekkür ettiler.
Mut ÇIDOG’un Söğütözü Doğa Yürüyüşüyle ilgili fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

İlginizi çekebilir

CHP 99. yaşını kutladı

CHP 99. yaşını kutladı

Tema Tasarım | Osgaka.com