FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 20 Kasım 2019 1672 Görüntüleme

ÇIDOG Sonbaharın Renk Cümbüşünü Yaşadı

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 98. etkinliğinde Mut’un Çukurbağ ile Narlı Mahalleleri arasında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Sonbaharın renk cümbüşü içinde ve güzel manzaraları eşliğinde yaklaşık 7 km.’lik doğa yürüyüşü gerçekleştiren doğa gezginleri, Narlı’da saklı kalmış, yaklaşık 15 metreden akan çağlayanı da ziyaret etti.

Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan ÇIDOG, 98. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren ÇIDOG’un bu haftaki durağı, Mut’un Çukurbağ ve Narlı Mahalleleri oldu. Haftasonunda düzenlenen geziye çok sayıda doğasever katıldı.
Doğa yürüyüşünün başlangıç noktası Çukurbağ’a giden doğa gezginlerini burada, Köy Muhtarı İsmet Günay ve eşi emekli öğretmen Sebile Günay Atatürk Parkı’nda karşıladı ve ağırladı. Günay çifti, doğa gezginlerine, bahçelerinden topladıkları nar, elma, iğde, muşmula, giyecek elması ile çay ikramında bulundu.
Yapılan ikramların ardından Çukurbağ’dan doğa yürüyüşüne başlayan gezginler, muhteşem sonbahar görselliğinde, renk cümbüşü içinde yürüdü. Çukurbağ sınırları içerisinde yeralan Direkkaya’nın önünden de geçen gezginler, yaklaşık 7 km’lik doğa yürüyüşünü Narlı’da sonlandırdı.

Doğa yürüyüşünün ardından Narlı’da yanlarında getirdikleri azıkları yiyen gezginler, burada bulunan ve saklı kalmış doğa başyapıtı çağlayanı da ziyaret etti. İnsan ayağının yeterince değmediği, pek fazla kimsenin bilmediği, yaklaşık 15 metreden aşağıya akan çağlayan, doğa gezginlerince hayranlıkla ve coşkuyla karşılandı.
Düzenledikleri doğa yürüyüşüyle ilgili konuşan Mut Çıtlık Dergisi Sahibi Nihat Mustul, “Mut Çıtlık Doğa Gezginleri olarak, 98. etkinliğimizde Çukurbağ ile Narlı arasını yürüdük. Doğanın içinde çok güzel bir etkinlik oldu. Doğanın bütün renklerini; yeşil, kızıl, sarı ve onların tonlarını kuşandığı coşku dolu bir gününü yaşadık. İki gün önceden yağmurla yıkanan, temizlenip paklanan doğada, şehrin gürültüsünden uzak, tertemiz havada bir gün geçirdik” dedi. Mustul, kendilerine bu gezide rehberlik eden öğretmen Tuncay Uysal’a, Çukurbağ’da kendilerine ikramlarda bulunan İsmet ve Sebile Günay çifti ile geziye katılan herkese teşekkürlerini iletti.
Geziye katılan doğa gezginleri ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; ÇIDOG yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.
ÇIDOG’un Çukurbağ – Narlı Doğa Yürüyüşüyle ilgili video ve fotoğraflara; sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

İlginizi çekebilir

İKİ YAVRUMUZ SUDA BOĞULDU

İKİ YAVRUMUZ SUDA BOĞULDU

Tema Tasarım | Osgaka.com