FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 29 Mart 2022 554 Görüntüleme

ÇIDOG’DAN HOCALI KAVACIK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), 112’inci etkinliğini gerçekleştirdi. Mut ÇIDOG, 112’inci etkinliğinde Mut’un Hocalı Mahallesi’nde doğa yürüyüşü yaptı. Hocalı Mahallesi’nden Kavacık mevkisine doğru yapılan yaklaşık 7 km’lik doğa yürüyüşüne 31 doğasever katıldı.
Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü ve gezi düzenleyen Mut ÇIDOG’un bu haftaki durağı; Mut’un Hocalı Mahallesi oldu. Mut ÇIDOG’un düzenlediği doğa yürüyüşü için Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda buluşan doğa gezginleri, 2 dolmuşla hareket etti. Araçlarla Hocalı’ya ulaşan doğa gezginleri, mahallenin içerisinden doğa yürüyüşüne başladı. Gezginler, Hocalı’dan Toros’ların içine doğru, bir yönü ormanlık, bir yönü çiçek açmış meyve ağaçlarının bulunduğu, güzel bir güzergahta yaklaşık 7 km’lik doğa yürüyüşü yaptı. Doğa yürüyüşü, Kavacık mevkisinde bulunan su kaynağında son buldu. Doğa gezginleri burada yemek molası verdi ve yanlarında getirdikleri azıkları yenildi. Yenilen yemeklerin ardından, grup üyeleri müzik eşliğinde eğlendi. Mut Çıtlık Doğa Gezginleri yöneticilerinden yazar Nihat Mustul, etkinliğe ilk kez katılan katılımcılara kitap hediye etti.
Kavacık’taki molayı tamamlayan gezginler, yeniden araçlarına binerek, dönüş yolunda Mut’un Haudar Mahallesi’ne gitti ve burada Anıt Zeytin Ağacı’nı ziyaret etti. Bir süre burada konaklayan grup, yeniden araçlarla yola koyuldu ve Mut’a ulaşarak etkinliği sonlandırdı.
Mut ÇIDOG’un 112. etkinliğiyle ilgili duygularını dile getiren Mut ÇIDOG yöneticilerinden ve Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul, doğada yeniden birlikte olmanın, doğa yürüyüşü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Güzel havada çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Mustul, “Yeniden doğada bir arada olmanın sevincini yaşadık. Bu etkinliğimizde şehir gürültüsünden uzakta, temiz havada yaklaşık 7 km. doğa yürüyüşü yaptık. Hocalı ve Kavacık sakinleri de bizleri yalnız bırakmadılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. En büyük ilacımız doğa” dedi.
Mustul, Mut ÇIDOG’un 112’inci etkinliğinin gerçekleşmesinde emek ve katkı verenlere, ulaşımını sağlayan Özdere Seyahat’e ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.
Güzel bir gün geçirdiklerini belirten katılımcılar ise; Mut ÇIDOG yöneticilerine ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiler ve bir sonraki doğa yürüyüşünü iple çektiklerini ifade ettiler.
Mut ÇIDOG’un bu etkinliğiyle ilgili video ve fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com