FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Haziran 2019 2100 Görüntüleme

ÇIDOG’DAN SÖĞÜTÖZÜ ÇİVİ YÜRÜYÜŞÜ

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri (ÇIDOG), düzenlediği gezi ve doğa yürüyüşlerinde bu hafta, Mut’un Söğütözü Yaylasından Çivi Mahallesine yürüdü.
Mut Çıtlık Doğa Gezginleri, 91. etkinliğinde Mut’un Söğütözü Yaylası ile Çivi Mahallesine doğa yürüyüşü düzenledi. Söğütözü-Çivi doğa yürüyüşü için Karacaoğlan Çınaraltı Parkında buluşan ÇIDOG üyesi doğa severler, buradan araçlarla Kozlar Yaylasına ulaştı. Kozlar’da kısa bir çay molasının ardından Söğütözü Yaylasına hareket eden grup üyeleri, yol üstündeki Sıra Tekneler denilen mevkide kısa bir mola daha verdiler. Buradaki buz gibi su akan çeşmeden serinleyen doğacılar, araçlarla tekrar yola koyuldu ve doğa yürüyüşünün başlangıç noktası olan Söğütözü Yaylasındaki tarihi köprüye ulaştı. Doğa yürüyüşü öncesi tarihi Söğütözü Köprüsü’nü inceleyen doğacılar, bol bol fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. ÇIDOG üyeleri, Çivi Mahallesi’ne kadar olan doğa yürüyüşüne buradan başladılar. Güzel ve temiz yayla havası eşliğinde yürüyen doğaseverler, yol üstünde bulunan Gevne mevkiinde yemek molası verdi. Yemek molasının ardından tekrar yola koyulan doğacılar, yaklaşık 9 km’lik doğa yürüyüşünü Çivi Mahallesi’ne ulaşarak tamamladı.
Yürüyüş sonunda Çivi Mahallesinde muhtar ve köylüler tarafından sıcak bir şekilde karşılanan doğacılar, köy kahvesinde yorgunluk çayı içtiler. Doğacılar, köy kahvesinde Çıtlık Kaval Çalma Yarışmasının bu yılki birincisi Çivi Mahallesinden Musa Arı’dan kaval dinlediler. Kaval dinletisinin ardından bağlama eşliğinde türküler söylendi, müzik ziyafeti çekildi. Köylülerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından araçlarına binen ÇIDOG üyeleri, Mut’a geri dönüş yolunda Kozlar Yaylasındaki Yıkılgan mevkiinde doyumsuz Mut manzarası izlediler. Buradaki molayı da tamamlayan doğaseverler, Mut’a ulaşarak bir doğa yürüyüşü etkinliğini daha güzel bir şekilde noktaladılar.
Mut’un çok güzel manzaraları eşliğinde çok güzel bir doğa yürüyüşünü tamamladıklarını belirten ÇIDOG Başkanı Ayşe Ardıç, etkinliklerine katılan tüm doğaseverlere teşekkürlerini iletti. Doğa yürüyüşü katılımcıları da çok güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederlerken, bir sonraki geziyi iple çektiklerini belittiler.
ÇIDOG’un 91. etkinliği Söğütözü – Çivi Doğa Yürüyüşündeki fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

İlginizi çekebilir

19 Mayıs Törenlerle Kutlandı

19 Mayıs Törenlerle Kutlandı

Tema Tasarım | Osgaka.com