FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 28 Haziran 2022 472 Görüntüleme

Çıtlık ve Göçebe’den 4. Kiraz Şenliği

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri, Kiraz Şenliğinin 4.sünü gerçekleştirdi. Mut’un Sertavul Yaylasında Sema ve Vasfi İnanıcı çiftinin ev sahipliğinde yapılan şenliğe, Silifke’den Göçebe Doğa Gezginleri de katıldı. Hafta sonunda düzenlenen ve çok sayıda doğa gezgininin katıldığı şenlik öncesi, Mut’un Gökçetaş (Şanşa) Mahallesi Sumak Kuşağı Yaylası’ndan Sertavul’a kadar yaklaşık 10 km’lik doğa yürüyüşü de gerçekleştirildi.
116. etkinliğini düzenleyen Mut Çıtlık Doğa Gezginleri, Sertavul Yaylasında, Sema-Vasfi İnanıcı çiftinin ev sahipliğinde, 4. Kiraz Şenliğini ve doğa yürüyüşünü, Silifke’den Göçebe Doğa Gezginleri’yle birlikte gerçekleştirdi.
4.Kiraz Şenliği ve doğa yürüyüşü için ikişer dolmuşla Sertavul Yaylasında buluşan Mut Çıtlık ve Silifke Doğa Gezginleri, araçlarla doğa yürüyüşünün başlangıç noktası olan Mut’un Gökçetaş Mahallesine bağlı Sumak Kuşağı Yaylasına ulaştı. Buradan araçlardan inerek doğa yürüyüşüne başlayan doğa gezginleri; Sertavul Yaylasına kadar olan yaklaşık 10 km’lik mesafeyi, çok güzel manzaralar eşliğinde birlikte yürüdü. Doğa yürüyüşü boyunca doğada olmanın ve temiz havanın tadını çıkaran gezginler, bol bol fotoğraf ve video çekerek bu doyumsuz anları ölümsüzleştirdiler. 10 km’lik doğa yürüyüşü, 4. Kiraz Şenliğinin yapılacağı Sertavul’da, Sema-Vasfi İnanıcı çiftinin evine ulaşılmasıyla sona erdi. Sema-Vasfi İnanıcı çifti, yürüyüşü sonlandıran konuklarını çok sıcak bir şekilde karşıladı.
Doğa yürüyüşünü tamamlayan gezginler, şenlik alanında yemeklerini ve ikram edilen pişileri yediler Yenilen yemeklerin ardından, doğaseverler bahçeden gönüllerince kiraz toplayarak kiraz yediler. Çeşitli ikramların sunulduğu şenlikte, müzikli eğlence programı düzenlendi. Etkinliğe katılanlar, oyunlar oynayarak, halaylar çekerek gönüllerince eğlendi.
Mut Çıtlık Doğa Gezginleri yöneticilerinden Nihat Mustul ve Silifke Göçebe Doğa Gezginleri Başkanı Yasin Bulundu, 4. Kiraz Şenliği’nde yaptıkları konuşmalarda, birlikte çok güzel bir etkinlik gerçekleştirmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler ve şenliğe ev sahipliği yapan İnanıcı çifti ile katılımcılara teşekkür ettiler.
Nihat Mustul, yaptığı konuşmada, “Kiraz Şenliği etkinliğimizin ev sahibi yine Semiha-Vasfi İnanıcılardı. Sevgileri, dostlukları, yürekleri, yaşamları böyleydi ki, bu kadar insanı sığdırdılar evlerine, bahçelerine. Başta kendilerine, arkasından da bu etkinliğe emek harcayan; bahçe düzenleyen, ocak yakan, çay demleyen, pişi yapan bütün akraba ve yakınlarına çok teşekkür ediyoruz. Kiraz Şenliğimizdi ki akşama kadar herkes doya doya, dallarından kopara kopara kiraz yedi” dedi.
Doğa yürüyüşüne ve şenliğe katılanlara da teşekkürlerini ileten Mustul, “Evet, yeşilliğiyle değil de yeşilsizliğiyle sevimli Şanşa yaylası, Sumak Kuşağı yaylası, birbirine benzeyen koyaklar, 1500 metrelerdeki Torosların doyumsuz bitki örtüsü, karşıdaki Yellibel, Yükseklerden Göksu vadisi, çiçek çiçek Mut köyleri, bir başka açıdan Mağaras dağı, Telsizler denilen Büyük Arkaç dağı. ‘İşte Karaman, işte Ermenek, işte Gülnar ve hatta işte Anamur ve Akdeniz!’ diyebileceğimiz yüksek-likler. Mutluluğumuz, coşkumuz bu dağlardan kat kat yüksek. Selam olsun doğaseverlere, ille de doğa sevgilerini doğa bilinciyle besleyenlere” şeklinde konuştu.
4. Kiraz Şenliğine ev sahipliği yapan ve konuklarını çok güzel bir şekilde ağırlayan Sema-Vasfi İnanıcı, doğaseverleri ağırlamaktan ve bir arada olmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler. Şenlikte duygu ve düşüncelerini ifade eden katılımcılar ise, çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek; ev sahibi İnanıcılara ve doğa grupları yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.
Sertavul’da, İnanıcı çiftinin ev sahipliğinde, Mut Çıtlık Doğa Gezginleri ve Silifke Göçebe Doğa Gezginleri’nin birlikte katıldığı 4. Kiraz Şenliği ve doğa yürüyüşüyle ilgili fotoğraf ve videolara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ ve facebook/GÖÇEBE DOĞA GEZGİNLERİ GRUBU sayfalarından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com