FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 29 Mart 2022 568 Görüntüleme

DEVA Mut’ta parti binasını açtı

Turgay Özdemir Kurucu İlçe Başkanlığında Mut’taki örgütlenme çalışmasını tamamlayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), parti binasını törenle açtı.
İlçede Hükümet Caddesi Laal Paşa Camii yakınındaki adreste hizmete giren parti binasının açılışına; DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer, çevre ilçe başkanları ve yöneticileri, İyi Parti Mut İlçe Başkanı Zeynep Gürdal Köse, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ilçe yöneticileri, mahalle muhtarları ve yurttaşlar katıldı.
Açılış konuşmasına ilçede geçtiğimiz günlerde yaşanan zirai don afetine değinerek başlayan DEVA Partisi Mut Kurucu İlçe Başkanı Turgay Özdemir, “DEVA iktidarı ile son günlerde yaşanan don afeti nedeniyle zarar gören çiftçimize geçmiş olsun demekle yetinmeyeceğiz. DEVA iktidarı ile çiftçimizin sorunlarını temelden çözecek tedbirleri alacağız. Çiftçimiz böylesi doğal afetlerde yalnız kalmayacak, kendini yalnız hissetmeyecektir.” dedi.

Özdemir: “Büyük teveccühle karşılaştım.”

Yaklaşık 40 gün önce DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu,Teşkilat Başkanı Sadullah Ergin ve Genel Başkan Ali Babacan tarafından Mut ilçesi DEVAPartisi kurucu ilçe başkanı olarak görevlendirildiğini belirten DEVA Partisi İlçe Başkanı Özdemir, “Bu süre içerisinde Mut’umuzda, özellikle birebir randevulu yüzlerce arkadaşımıza gittim. Sokakta, günübirlik görüştüğümüz arkadaşlarımızı zaten saymıyorum.Bu partiyi anlatmaya çalıştım. Kuruluş hedefimizi anlatmaya çalıştım. İktidar hedeflerimizi anlatmaya çalıştım. Ve halkımızın büyük bir teveccühüyle karşılaştım.” dedi.

“DEVA’ya çok ilgi var.”

Yeni kurulmuş parti olmalarından dolayı ellerinde belediyeler ve mecliste grubun olmadığını belirterek, bu şartlar altında politika yapmanın ne kadar zor olduğundan bahseden Özdemir, şöyle konuştu: “Ama beni umutlandıran, duygulandıran, beni güçlendiren;DEVA partimize o kadar çok ilgi ve alaka varki, bu damlanın seçim arefesine girdiğimiz zaman, kat kat bu sokaklarda, bu mitinglerde,Sayın Genel Başkanımızı da en kısa sürede ilçemize getireceğiz. İnşallah o gün göreceğiz ki, buralar bizi almayacak arkadaşlar, ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben ziyaret ettiğim, gönlü bizimle olan, kalbi bizimle olan; fakat ileri aşamalarda aktif bir şekilde aramıza katılmak isteyen epey bir arkadaşımız var.”

“Politikalarımızı her yerde anlatacağız.”

Kurucu İlçe Başkanı Özdemir, “Politikalarımızı köy köy, mahalle mahalle, ev ev, sokak sokak anlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bugün bu yola çıktık. İnşallah memleketimiz için, ülkemiz için hayırlı olur diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” diyerek konuşmasını noktaladı.
Özdemir, konuşmasının ardından DEVA Partisi Mut İlçe Teşkilatı’nda görev alan kurucu ilçe yöneticilerini alkışlar eşliğinde tanıştırdı.
Turgay Özdemir başkanlığında görev alan Mut İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:
İnci Begüm Çelik, Dilek Gülnar, Elmas Tekerlek, Ayşe Ezgi Ekinci, Serkan Susan, İbrahim Çelik, Duran İğdeli, Arslan Ay, Fevzi Yaprak, İbrahim Özgün, İlker Şahin, Mehmet Erdem, Samet Çaylı, İbrahim Ataseven, Mehmet Gülen, Ahmet Doğan, Türker Gülnar, Furkan Kiraz, Sabri Yılmaz.

Cenkcimenoğlu: “DEVA tüm seçimlere girme hakkını kazandı.”

Açılış töreninde konuşan DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu ise, partilerinin bundan 2 yıl önce pandemide Türkiye’deki ilk vakanın açıklandığı gün kurulduğunu anımsatarak, “1 yılı yaklaşık tamamen internetten olmak üzere, 2 yıldır faaliyetlerimiz devam ediyor. Ancak Türkiye’de bir rekora imza attı DEVA Partisi. Tam 32 günde 44 tane il kongresi yaparak kendi kurultayını gerçekleştirdi ve bu Türkiye’de bir rekordu. Yani seçimlere girme hakkını elde edecek kurultayımızı da yaptık. 1 yıl geçti üzerinden. Şu anda DEVA Partisi yapılacak tüm seçimlere girme hakkını kazanmış, 81 vilayette il başkanı olan, yaklaşık 780 ilçede ilçe yönetimi olan, 930 ilçenin 780’inde ilçe yönetimleri çalışan bir parti olarak sizlerin huzurunda.” dedi.

“İsim değil, sistem tartışıyoruz.”

Katkı sunan diğer partilerle birlikte Türkiye’de hiç olmayan bir şey yaptıklarını vurgulayan İl Başkanı Cenkcimenoğlu, bundan önce Türkiye’de sürekli isim konuşulduğunu şimdi ise 6 partinin bir araya gelerek sistem tartıştığını söyledi. Cenkcimenoğlu, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Yani isim tartışmıyor, sistemi tartışıyor. Ve bu Türkiye için bir ilk oldu. Umarım bu bizim çağdaşlaşma yolunda attığımız en önemli adımlardan birisi olur. Çünkü bugüne kadar hep isimler üzerinde durduk ve çok kaybettik. Dolayısıyla bu parlamenter sisteme geçiş için toplanan 6 partinin, hatta dışarıdan da desteği olan partilerin birlikte, Türkiye için yaptığı çok önemli bir adım. Yani bunu küçümseyenlere buradan özel bir gönderme yapayım; gerçekten isim tartışarak, isimler üzerinde durarak bu ülke çok çekti.”

“Çiftçinin tüm borcunu iki yıl öteleyeceğiz.”

Partileri olarak 21 başlıkta eylem planları hazırlandığını ve ilk açıkladıkları eylem planının tarım başlığı altında açıklandığına vurgu yapan İl Başkanı Cenkcimenoğlu, “Farazi başlıklar değil, yapacağımız şeyleri somut bir biçimde anlatarak çözüm önerilerini getiriyoruz. Diyoruz ki çiftçinin tüm borcunu 2 yıl öteleyeceğiz. Çiftçinin kullandığı gübrenin yarısını çiftçiye destek olarak vereceğiz. Tarım Liseleri açarak üreticimizin bilinçli tarım yapmasını sağlayacağız. Kullandığı mazotun ÖTV’sini iade edeceğiz. Bütün bunların hangi kurum tarafından, hangi bütçe ile yapılacağı belirlenmiş durumda” ifadelerini kullandı.

“Mersin’de 10 ilçede yönetimimiz var.”

Görevi bir buçuk yıl önce aldıktan sonra çalışmaya başladıklarını ifade eden Cenkcimenoğlu, “Ekim ayının 15’inde kongremizi yaparak, seçilmiş il başkanı ve il yönetimi arkadaşlarımla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mersin’de şu anda 10 ilçede yönetimlerimiz var. 3 tane ilçemiz kaldı. Bir buçuk yıldır, yeni kurulmuş, arkasına herhangi bir belediye ve vesaire almadan, tabi ki insanlarımızın korkularını, iş kaygılarını düşünürseniz, ben zor bir iş yaptığımızı düşünüyorum. DEVA Partisi’nde olan, cesur insanları da buradan bir kere daha tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasını noktaladı.
Yapılan konuşmaların ardından DEVA Partisi Mut İlçe Teşkilatı parti binası, okunan duanın ve kurdele kesilerek açıldı. Açılışta, Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu tarafından İlçe Başkanı Turgay Özdemir’e Görev Yetki Belgesi verilirken, Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer de parti rozetini alkışlar eşliğinde taktı.
Yapılan açılış töreninin ardından DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve yöneticileri ile birlikte Mut’ta kurulan üretici pazarını ziyaret ederek, üretici ve alışveriş yapan yurttaşlarla sohbet etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com