FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 25 Ekim 2022 231 Görüntüleme

DEVA’dan gazetemize ziyaret

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mut İlçe Teşkilatı, gazetemiz Mut’un Sesi’ni ziyaret etti. Gazetemizi ziyaret eden DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz ile görüştü. Ziyarette ilçe ve ülke gündemindeki konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu ve sohbetler edildi.
DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Özdemir, gazetemizi ziyaretinde, ülke gündeminde sıcaklığını koruyan ve TBMM’den geçerek yürürlüğe giren “Dezenformasyonla Mücadele” olarak adlandırılan yasa hakkında açıklamalarda bulundu.

Özdemir: “Yerel basını yaşatmak görevimiz.”

‘Dezenformasyon Yasası’ olarak tabir edilen yasanın mecliste kabul edilmesiyle birlikte, yerel basının bu yasadan nasıl etkilendiğini ve etkileneceğini bizzat yerinde yerel basın mensuplarıyla istişare etmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten DEVA İlçe Başkanı Özdemir, “Tabi demokrasilerde basın ayrı bir kuvvettir. Her ne kadar şu an içinde yaşadığımız süreçte tek adam rejimiyle yasama, yürütme, yargı, basın tek elde toplanmış olsa da, en kısa sürede Türkiye tekrar yasama, yürütme, yargı ve basının ayrıştığı ve güçlü olarak devam edeceği bir sistem en kısa sürede İnşallah gelecek.” dedi. Yerel ve ulusal basına, özellikle yandaş olmayan tüm basın emekçilerine çalışmalarında başarılar dileyen Özdemir, yerel basını yaşatmanın görevleri olduğunu kaydetti.

“Zeytin üreticileri fiyatlardan mutsuz.”

Mut’ta tüzel kişiliği kazanmış bir parti olarak siyasal çalışmalarına başladıklarını ve çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirdiklerini belirten İlçe Başkanı Özdemir, ilçe gündemiyle ilgili de görüşlerini aktardı. İlçede zeytin sezonunun başlamasıyla birlikte oluşan düşük fiyatlara değinen Özdemir, “İlçemizde zeytincilik sezonu başlamış durumda. Umarız bu sezon, çiftçilerimizin emeğini en iyi şekilde alacağı, enflasyona yenik düşmeyeceği bir sezon olur. Ama sokakta görüyorum ki, zeytin fiyatlarından üreticilerimiz son derece mutsuz.” şeklinde konuştu.

Üreticilere tüccara kendilerini ezdirmemeleri çağrısında bulunan Özdemir, gerekirse toplamayı durdurmalarını ve yağlığa yönelmeleri tavsiyesinde bulundu. Herkesin ekonomik sıkıntısı olduğunu, nakde ihtiyacı olan üreticilerin mecbur satış yaptığını dile getiren Özdemir, “Ama imkanı olan arkadaşlarımızın zeytinlerini bu fiyatlardan vermemelerini tavsiye ediyorum. Bu fiyatların yılbaşından sonra ikiye üçe katlayacağı kanaatindeyim. Dayanabilen arkadaşlarımızın zeytinlerini ucuz fiyata satmadan, gerekirse yağlık olarak ellerinde tutmalarını tavsiye ediyorum.” dedi.
Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması ve yapılan sohbetlerin ardından, DEVA Partisi Mut İlçe Teşkilatı’nın gazetemize yaptığı ziyaret sona ererken; Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Gürbüz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com