FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 28 Eylül 2021 229 Görüntüleme

DİYETTE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Hemen hemen hepimiz hayatımızın bir döneminde diyet yapma girişiminde bulunmuşuzdur. Sonuç alır gibi olsak da verilen kilolar sıklıkla geri alınıyor. Sebebinin ne olduğunu düşündünüz mü? Doğrusu bu diye uyguladığınız o internetten bulma ya da komşudan alma diyetler yeme tutumunuzu bozmuş olmasın. Yok canım ne alakası var dediğinizi duyar gibiyim gelin detaylara bakalım.
İnternette bulduğunuz 3 günde 3 kilo verdiren o şok diyet listeleri 3 gün boyunca bazal metabolizmanızın altında kaloriler almanıza ve yetersiz beslenmenize sebep olur. Tartıda gördüğünüz o bol eksili rakamlar yağ kaybı değil su ve kas kaybıdır. Dolayısıyla bu diyetlerin dönüşü yeme atağı geçirmek ve verilen kiloyu hızla geri almakla sonuçlanır.
Bu duruma benzer şekilde sonuçlanan bir başka yanlış ise öğün atlamaktır. Bir öğünde fazla yediğini fark eden bireyler çareyi hemen diğer öğünü es geçmekte buluyor. Oysaki metabolizmanızın yavaşlamasına ve yaşlanmasına ana sebep budur.
Ekmeği kessem zayıflarım! Yahu bir durun Allah aşkına ne bu düşmanlık? Gerçekten tek sorun ekmek mi? Ekmeği hayatımızdan çıkardığımız dönemlerde kilo kaybı gözlemliyor olabiliriz ancak bu doğrudan ekmekle değil kalori açığı oluşumuyla ilgilidir. Unutmayın! “Ekmek yemeyen kasından yer.”
Akşam yemeğini fazla kaçırdım ama yatmadan önce biberli yoğurt yedim! Yeşil çay içtim! Limonlu su içtim! Sabah sirke içtim! Eeee ne oldu şimdi yandı mı o yağlar? Tükettiğiniz bu besinler gerek vitamin mineral gerekse diyete motivasyon sağlaması yönünden gayet güzel tercihler ancak hiç birinin tek başına kilo vermeye doğrudan etkisi yoktur.
Lütfen bu bilinçte besin tercihi yapalım. Azı karar çoğu zarar diye düşünelim ve muhakkak işin uzmanından görüş alalım. Sağlıkla kalın…

İlginizi çekebilir

Bulgakov tecrübemiz

Bulgakov tecrübemiz

Tema Tasarım | Osgaka.com