FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 29 Haziran 2021 790 Görüntüleme

Doğalgaz Boru Hatları Döşenmeye Başladı

Mut’un uzun süredir beklediği doğalgazla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçeye Karaman üzerinden getirilecek doğalgaz için boru hatları döşenmeye başladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ak Parti Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz, 2023 yılı sonuna kadar doğalgazı olmayan ilçenin kalmayacağını söyledi.
2020 yılı Nisan ayında Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, Mut’a doğal gaz getirilmesi için acele kamulaştırma kararı alınmıştı. Alınan bu kararın ardından ilçemiz Mut’un doğal gaza kavuşması için Mut Doğalgaz Boru Hattı Projesi kapsamında, BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.) tarafından 2 Şubat 2021 tarihinde ihalesi yapılmıştı. Mut’a doğalgaz getirilmesi için tamamlanan bu süreçlerin ardından, Mut’a gelecek doğalgaz için boru hatları döşenmeye başlandı.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ak Parti Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz, “Mut İlçemize Karaman üzerinden doğalgaz getirme çalışmaları başladı” dedi. Milletvekili Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e ve Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’a teşekkür ederiz. Hayırlı olsun inşallah. Enerji Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile yaptığım görüşmelere göre, 2023 yılı sonuna kadar, doğalgazı olmayan ilçemiz kalmayacak inşallah” açıklamasında bulundu.

Tema Tasarım | Osgaka.com