FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 16 Kasım 2021 327 Görüntüleme

Emniyet Kemerinin Önemine Dikkat Çekildi

Mut’ta, İçişleri Bakanlığının yurt genelinde başlatmış olduğu “Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi kapsamında, trafikte emniyet kemeri denetimleri ve uygulaması gerçekleştirildi.
Mut’ta Atatürk Bulvarı üzerinde trafik polisleri ve Jandarma Trafik ekiplerince gerçekleştirilen emniyet kemeri denetimlerine; Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Kabakçılar ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ahmet Kemal Balcı da katıldı.
Emniyet kemeri denetimlerinde, İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl, durdurulan araçların şoförleri ve yolcularına, trafikte emniyet kemeri takmanın önemini anlattı, ayrıca konuyla ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Uygulamada ayrıca, şoför ve yolculara maske dağıtımı yapıldı ve çikolata ikramında bulunuldu.
“Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi hakkında gazetecilere bilgi veren Kaymakam Batuhan Bingöl, emniyet kemeri takmanın önemine değinerek; yaralanma riskini yüzde 60, ölüm riskini yüzde 40 oranında azalttığını söyledi.
Kaymakam Bingöl, “İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu ‘Hayat Bir Hareketine Bakar’ projesiyle vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde seyahatlerini tamamlaması için emniyet kemerlerini takması gerektiğini bir kez daha bugün hatırlatmış bulunduk” dedi.
Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu bu uygulamayı yurdun her yerinde uygulamaya devam ettiklerini kaydeden Bingöl, “İnşallah ilçemizde de emniyet kemeri bilincini artırmak için elimizden gelen gayreti buradaki mesai arkadaşlarımızla, kolluk personelimizle birlikte olabildiğince tatbik etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com