FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 1 Haziran 2023 155 Görüntüleme

Festival başlıyor

61. Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali (MUT FEST 2023) bugün başlıyor. Mut’ta gerçekleştirilecek olan geleneksel Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’nin 61’incisi, bu yıl 2 ve 4 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Festivalin açılışı, 2 Haziran Cuma günü (bugün), Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda, saat 14’te yapılacak. Festivale yurt içi ve dışından çok sayıda konuk davet edildiği bildirildi.
Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda yapılacak festival açılışında; konuşmalar, Mut Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösterisi, kayısı yeme yarışması, dilek havuzuna kayısı dökülmesi, sergi ve resim sergisi açılışları yapılacak. Bu yıl festivalin akşam programlarında ise, 6 Şubat’ta yaşanan ve tüm ülkemizi yasa boğan deprem felaketinden dolayı konser olmayacak. 3 gün boyunca sürecek festival boyunca, gündüz etkinliklerinde; satranç turnuvası, karakucak güreş müsabakaları, trap atış yarışması, sportif etkinlikler düzenlenecek. Festivalde ayrıca, ilk iki gün boyunca Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi’nin Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda açacağı stantta, Mut içi ve dışından gelen yazar ve şairler kitap imza günü düzenleyecek. Kitap imza gününde, Mut’tan Çıtlık Dergisi Sahibi Nihat Mustul, Hüseyin Cılız ve Muhammet Kayhan; Mut dışından katılan Uğur Olgar, Osman Nuri Koçak ve Mestan Karabacak Mutlu okurlar için kitaplarını imzalayacak. Festival, Pazar günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.
61. Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’ne herkesi davet eden Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, sofralık kayısıda Türkiye’nin yüzde 85’ini karşılayan bir ilçe olduklarını ifade ederek, etkinliğin önemini dile getirdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com