FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 8 Nisan 2019 971 Görüntüleme

GELECEĞİN MERSİNLİ YILDIZLARINDAN ANKARA’DA MUHTEŞEM PERFORMANS

Mersin’den 11 Lise Ankara’da Sahneye Çıktı

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” nın, Ankara elemelerinde sahneye çıkan Mersin’den on bir lise, muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 33 ilden 204 lisenin yarıştığı elemelerde kıyasıya rekabet vardı.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın, İstanbul elemelerinin ardından 2 gün süren ve festival havasında geçen Ankara elemeleri de tamamlandı.
Geleceğin Mersinli yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı elemelerde, Mersin’den on bir lise sahne aldı.
Milli İrade Anadolu Lisesi, Özel Bilimkent Anadolu Lisesi, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi, Özel Özen Anadolu Lisesi, Özel Çağ Fen Anadolu Lisesi, Kargıpınarı Anadolu Lisesi, Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Değişim Koleji, Gelecek Koleji Anadolu Lisesi ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi&Anamur Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 27 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale kalmak için 33 ilden 204 liseyle yarıştı.
Ankara elemelerinde Mersin’in yanı sıra; Ankara, Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Aksaray, Batman, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen liseliler de sahne aldı.
Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın eleme heyecanı İstanbul ve Ankara elemelerinin ardından 4 – 5 – 6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleriyle son bulacak.

İlginizi çekebilir

SEVGİ

SEVGİ

Tema Tasarım | Osgaka.com