FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 21 Mart 2023 223 Görüntüleme

GENÇ SİYASETÇİ GÖKTUĞ AYDIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mut’un sevilen genç mimarlarından Emin Göktuğ Aydın, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. İlçemizde UMY Mimarlık şirketinin sahibi olan Aydın, başvurusunu MHP Genel Merkezi’ne yaptı.
İlçemizin genç siyasetçileri arasında adını yazdıran 30 yaşındaki E. Göktuğ Aydın, MHP’den Milletvekilli Aday Adaylık başvurusuyla ilgili gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna yaptığı açıklamada, 28. Dönem MHP Milletvekilliği Aday Adaylığına talip olduğunu belirtti.

“Mersinimize hizmet etmek istiyorum.”

E. Göktuğ Aydın, açıklamasında, “Kıymetli Arkadaşlarım ve Muhterem Büyüklerim; Türkler tarihin akışı içerisinde Devleti baba, Vatanı ana, Milleti onun çocukları olarak görmüştür. ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’da bizim sözümüzdür, ‘Baba malından ne fayda başta Devlet olmazsa’ soylamasından Dedem Korkut’un sözü de bizim sözümüzdür. Dünya, yaşama böyle bir düstur yükleyip, hayatı böyle bir sorumluluk ve görev duygusu ile yaşayan başka bir millete tanıklık etmemiştir. Bugün mensubu olmaktan onur duyduğum Yüce Türk milletine hizmet etmek ve yaratılış vazifemi yerine getirebilmek, Mersin’imize ve Yüce Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne hizmet etmeye, değerli hemşehrilerimin müsaadesi ile 28. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilliği Aday Adaylığına talip olduğumu belirtmek isterim.” dedi.

“Bu ‘Kutlu Yol’da azimle yürüyeceğim.”

Aydın, açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Aydın Milliyetçi Ülkücü Hareket gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk milletinden alır. Türkiye’nin faydasına olmadığına inandığı her hareket karşısında sonuna kadar durur. Rahmetli Başbuğ’umuzun ifadesiyle bu vazife ‘Yüksek Vasıflı Türk olacaksınız’ ve ‘Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı kirletmeyin, yere düşürmeyin’ talimatını yerine getirmektir. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen Genel Başkanımız Sn. Devlet BAHÇELİ’nin işaret ettiği hedefe, KIZILELMA’ya koşmaktır. Bu ‘Kutlu Yol’da durmadan, yorulmadan, kararlılık ve azimle yürüyeceğimi bilmenizi isterim. Saygılarımla.”

E. GÖKTUĞ AYDIN KİMDİR?

MHP Milletvekili Aday Adayı Emin Göktuğ Aydın, 1993 Mersin doğumlu.
İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi mezunu olan Aydın, İstanbul’da çeşitli firmalarda mimarlık yaptıktan sonra, Mut’ta Aydın Petrol Koll. Şti.’de işveren olarak çalıştı. Aydın, son olarak, 2020 yılında UMY Mimarlık Tic. ve San. Ltd. Şti.’yi kurdu ve halen bu alanda çalışmalarını sürdürüyor.
MHP 17. Dönem Siyaset ve Liderlik Okulu Eğitimi alan Aydın, ileri düzey İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca biliyor.
Önceki dönem Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın’ın oğlu olan E. Göktuğ Aydın, evli ve bir çocuk sahibi.

Tema Tasarım | Osgaka.com