FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 6 Eylül 2022 224 Görüntüleme

Göksu’ya 8 bin yavru sazan

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen “Türkiye İç Su Kaynaklarının Balıklandırma Projesi” kapsamında, Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce, Mut’ta bulunan Göksu nehrine 8 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı.
Göksu’ya yavru sazan balıklarını bırakan Mut ilçe Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır, projeyle ilgili bilgi verdi. Bayır, “Adana Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su Ürünleri üretme istasyonunda yetiştirilen yaklaşık 8000 adet yavru sazan balıklarını, Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, ilçemiz Suçatı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Göksu nehir yatağına bırakıyoruz. Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce ilk olarak 2019 yılında ilçemiz Çaltılı Göleti’ne 5000 adet yavru sazan balığı bırakarak devam ettirdiğimiz bu balıklandırma projesinde emeği geçen Mersin İl Tarım Müdürlüğümüze, Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Amatör balıkçılıkla ilgilenenlere uyarılarda ve ricada bulunan Bayır, “Amatör balıkçılıkla ilgilenen halkımızdan ricamız, yavru balıklar için ‘en az bir üreme dönemi’ avcılık yapmamalarıdır. Ben bu vesileyle amatör balıkçılık ile ilgilenen vatandaşlarımızı tekrar uyarmak istiyorum; yasak av araçlarıyla, yasak dönemlerde avcılık yapmayalım, yapanlara da engel olalım” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com