FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 5 Ekim 2021 335 Görüntüleme

Gülcan’dan Taşhan’da Resim Sergisi

Geçen yıl Kasım ayında gazetemizde yer verdiğimiz, “Gülcan’dan Sıradışı Resimler” başlığıyla haberini yapıp, söyleşi gerçekleştirdiğimiz, Mut’un Topluca Mahallesinden Gülcan Küçüktürk, ilk kişisel resim sergisini açmaya hazırlanıyor.
Sürrealist (gerçeküstücü) ressam Salvador Dali’den etkilenip, yaratıcı, alışılagelmişin dışında, değişik, hayal gücü yüksek, sıradışı sözcükleriyle tanımlanabilecek üç boyutlu resimleri olan ve kısa bir kurs dışında alanında eğitimi bulunmayan Gülcan Küçüktürk; bugüne kadar yaptığı resimleri, Mut Taşhan’da sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Gülcan’ın Taşhan’daki resim sergisi, 8 Ekim Cuma günü, saat 9’da açılacak ve 3 gün boyunca gezilebilecek.
Resim sergisinin açılışına, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mut’a gelecek olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de katılması bekleniyor.
Sadece tuvaller ve resim kağıtları değil, duvarların da onun çalışma alanına girdiği, resimde sınır tanımayan, her materyalden resim üretebilen Gülcan, ilk kişisel resim sergisini açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını belirterek; herkesi açacağı resim sergisine davet etti.

İlginizi çekebilir

Mut’ta kaza 1 ölü 1 yaralı

Mut’ta kaza 1 ölü 1 yaralı

Tema Tasarım | Osgaka.com